Škoda Fabia Tour

Bezpečnost

Přetočený tachometr a odpovědnost

Pro zákazníky, kteří kupují ojeté auto, je jednou z klíčových informací počet najetých kilometrů. Pokud po koupi zjistí, že stav tachometru neodpovídá realitě, od prodejce se zpravidla dozví, že on za správnost informace neručí. Není to ale pravda.

Celý článek

Píchlá pneumatika: spravit, nebo vyměnit?

Píchlá pneumatika: spravit, nebo vyměnit?

Defekt pneumatiky ve vás může zanechat doslova pocit prázdnoty a zdá se, že se vždycky stane v ten nejméně vhodný okamžik. Snažte se danou situaci ještě nezhoršit. Náš 4bodový průvodce vám poradí, jak se poprat s prázdnou pneumatikou.

 

Celý článek

Desatero proti zlodějům a haváriím

Zkontrolujte elektřinu, vodu, plyn

Přesvědčte se, jestli je v bytě či domě dobře vypnut přívod plynu, zda někde nekape kohoutek s vodou, jestli není zapnutý některý elektrický spotřebič. Spotřebiče jako televizory, DVD, počítače a další spotřebují sice v režimu stand by jen málo elektřiny, přesto se však při delším pobytu mimo domov vyplatí je úplně vypnout, aby vám zbytečně nevyprazdňovaly peněženku.

Celý článek

UAMK pro ženy

Tip pro dnešní den

Kdo jezdí bezpečnějí: ženy nebo muži?

Kdo jezdí bezpečnějí: ženy nebo muži?

Je to nerozhodně. Mezi ženami řidičkami a muži řidiči není z hlediska bezpečnosti na silnici  statistický rozdíl. Nejčastěji zažité předpoklady říkají, že ženy nestráví v autě tolik času, často nenajezdí za celý rok ani tolik kilometrů, co někteří muži za měsíc a parkování bývá jedna z jejich nočních můr. Na druhou stranu ale nezpůsobují vážné dopravní nehody tak často jako muži. O tom, že by žena řídila opilá, většina lidí nikdy neslyšela a v ulicích měst se pohybují ohleduplněji. Jsou tedy lepšími řidiči muži nebo ženy? Podle porobvnání  ČSOB Pojišťovny statisticky přesvědčivý důkaz ve prospěch jedné nebo druhé strany neexistuje.

Celý článek

Šetřit na pneumatikách se nevyplácí

Proč jde na dražších pneumatikách ušetřit

Všichni máme rádi výhodné nákupy. Ale jakmile se týkají pneumatik, může být nejvýhodnější koupí pneumatika, jejíž pořizovací náklady jsou trochu vyšší. Proč? Protože po celou dobu své životnosti šetří na každém ujetém kilometru. Přemýšlejte o tom. Teď investujete do pneumatiky, která bude šetřit vaše peníze tak dlouho, dokud ji budete používat. Jen tak získáte pneumatiky z dlouhodobého hlediska cenově výhodné.

Celý článek

Je vám devětadvacet? Vítejte v klubu zodpovědných řidiček.

Je vám 29 let? Vítejte v klubu zodpovědných řidiček

Je vám devětadvacet let? V tom případě jste právě vstoupili do elitního klubu řidiček (řidičů), kteří způsobují mnohem méně nehod než ti  mladší. Definice „typického bourače“ tuzemských silnic je už téměř evergreenem: Mladý osmnácti až dvacetiletý kluk s čerstvým řidičským průkazem a v autě, jehož výkon motoru a akceleraci není při své nezkušenosti ještě schopný zvládnout.

 

 

Celý článek

Naše videa

Co dělat v případě nehody
Příprava auta na zimu
Facelift Škoda YETI
Kupujete ojetý vůz? Nezapomeňte na stav pneumatik

Kupujete ojetý vůz? Nezapomeňte na stav pneumatik

U pneumatik vždy platí, že si jejich stavem nemůžete být jistí, pokud o vozidle nic nevíte. Proto se rozumní kupci vždy přesvědčí, jestli mohou namontovaným pneumatikám důvěřovat. Jsou ojeté a potenciálně nebezpečné? Nikdy nezapomeňte, že tyto 4 body představují jedinou kontaktní plochu mezi vámi a silnicí, a jsou proto klíčové pro vaši bezpečnost. Musí být vyměněny okamžitě, nebo v následujícím roce? Je jejich typ a rozměr vhodný pro tento model vozidla? S několika základními znalostmi můžete obrátit situaci ve svůj prospěch a při takovém nákupu ušetřit své peníze.

Celý článek

Nafukovací bezpečnostní pás ve Fordu Mondeo

Nafukovací bezpečnostní pás ve Fordu Mondeo

Nové Mondeo se stane prvním evropským modelem, který bude vybaven inovativními nafukovacími bezpečnostními pásy.

Celý článek

Dehydratace – skrytá hrozba pro řidiče

Řidičky, pijte za volantem!

Velká vedra, kolony, psychická zátěž, klimatizace a vysoká míra zodpovědnosti – všechny tyto faktory dělají z řidičů osoby, u kterých je hrozba dehydratace opravdu vysoká a podcenění pitného režimu může mít v jejich případě až dramatické následky. Jak se tedy nejlépe vyvarovat dehydrataci a následné ztrátě koncentrace? Jaké (samozřejmě nealkoholické) nápoje jsou nejlepší a jak často bychom měli pít?

Celý článek

Od listopadu bude v pneumatikách více jasno

Od listopadu bude v pneumatikách více jasno

Od 1. listopadu 2012 musí být všechny pneumatiky pro osobní a užitková vozidla prodávané v Evropě vybaveny speciálními klasifikačními štítky. Tyto štítky vám poskytnou některé základní informace o konkrétní pneumatice. Při nákupu nových pneumatik tak teď máme všichni možnost učinit zodpovědný výběr založený na významných informacích.

Celý článek

PODOBNÉ ČLÁNKY

Archiv článků: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
Škoda Fabia Tour
Škoda Fabia Tour