Vědět víc o Škoda Fabia Tour

Bezpečnost

Revoluční otočná autosedačka

Revoluční otočná autosedačka

Unikátnost autosedačky spočívá v prodloužení doby, po kterou může dítě cestovat proti směru jízdy a také v 360° otočném mechanismu, který usnadňuje usazování do sedačky. Ve chvíli, kdy se dítěti již necestuje proti směru jízdy komfortně, je možné Sironu použít také po směru jízdy.

Celý článek

Volvo S60  nejlepší  v nárazových zkouškách

Volvo S60 nejlepší v nárazových zkouškách

Americký Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) znovu potvrdil vedoucí pozici společnosti Volvo Car Corporation v oblasti automobilové bezpečnosti. Podle jeho nejnovější zprávy je Volvo S60 jedním ze dvou automobilů, které dosáhly nejlepšího výsledku v novém nárazovém testu IIHS s malým přesahem.

Celý článek

Bezpečná školka

Bezpečná školka

Děti jsou při řešení rizikových situací v silničním provozu mimořádně ohroženou skupinou. Mají zhoršenou lokalizaci zvuků v prostoru i prostorovou orientaci a jejich zorné pole je asi o 30 % užší než u dospělého člověka. Děti také nemají schopnost předvídat riziko a jejich reakční čas je zhruba dvojnásobný než u dospělého.

Celý článek

Čtěte náš magazín každý den

Tip pro dnešní den

Airbag má narozeniny

Airbag má narozeniny

Před 25 lety společnost Mercedes-Benz jako první automobilka na světě zavedla přední airbag do sériové výroby. Technologie byla uvedena na frankfurtské mezinárodní motoristické show v září roku 1987. Tím se posunuly bezpečností standardy v osobních autech Mercedesu na mnohem vyšší úroveň. Tato inovace představovala další logický krok v procesu zlepšování pasivní bezpečnosti vozidla a zařadila se mezi ostatní, výjimečné novinky.

Celý článek

mobil kontra auto

Mobil kontra auto

Nové typy karoserií a používání termoskel negativně ovlivňují kvalitu telefonování v automobilech. Samotné nastoupení do vozu znamená pokles síly signálu běžně o 30–60 %. Zatímco starší telefony s vnější anténou se s tím dokázaly vypořádat lépe, moderní miniaturizované přístroje navrhované zejména pro použití v městských oblastech s hustou sítí mohou horší podmínky významně pocítit.

Mobilní telefon se ve vozidle musí vypořádat s výrazně sníženou sílou signálu. Například T-Mobile proto posiluje svou síť v okolí dálnic a rychlostních silnic.

Celý článek

Žízeň v autě má i pes

Žízeň v autě má i pes

Vozíte psa? Dbáte na to, aby měl, co pít - zvlášť, když je vedro jako dnes? Vyleje se vám občas voda z misky?  Řešením je miska Road Refresher.

Celý článek

Naše videa

Co dělat v případě nehody
Jak správně upevnit autosedačku
Jak správně parkovat
Chybějící přechody v Resslově ulici

Portál Chodci sobě po půl roce

Jedním z měřítek rozvoje města a kvality života v něm je jeho přístup k chodcům. Tam, kde je dán prostor chodcům, se zvýší kulturní dění, tržby i společenská kontrola a je zde méně emisí a hluku. Mnohé metropole, jako např. Kodaň, Berlín, Vídeň či New York, si to již velice dobře uvědomily a tento systém podporují, neboť z něj profitují nejen ekonomicky, ale i politicky. Lidé jsou spokojení a svým zastupitelům pak znovu dávají svůj hlas.

Celý článek

Digitální zrcátko pro Audi R8 e-tron

Digitální zrcátko pro Audi R8 e-tron

Audi přichází u malé série vozů  Audi R8 e-tron, které nemají zadní okno, s novým řešením ve formě digitálního zrcátka. To poskytne řidiči dokonalý přehled o tom, co se odehrává za vozem. Systém tvořený kamerou a monitorem je nástupcem konvenčního vnitřního  zpětného zrcátka, které se běžně používá. Digitální zrcátko je vybaveno automatickým tlumením proti oslnění, řidič ho navíc může tlumit nebo zcela vypnout ručně. Omezená série Audi R8 e-tron se objeví na trhu koncem letošního roku.

Celý článek

Dovolená v bezpečí

Paradoxně právě v průběhu letní pohody, prázdnin a dovolených jsou naše domy, byty, ale i osiřelé vozy v garážích nebo na ulici před domem v největším ohrožení. Ze statistik Policie ČR za rok 2011 vyplývá, že počet vloupání do domů a bytů v době letních dovolených stoupá až o desítky procent oproti zbytku roku.

Celý článek

Bezpečné prázdniny

Bezpečné prázdniny

I když se prázdniny přehouply do druhé poloviny, Vaše ratolesti jistě čeká ještě mnoho zážitků. A proto by rodiče během parných letních dnů neměli zapomínat na praktickou výbavu. Aby byly děti připraveny na spoustu prázdninových dobrodružství, máme pro Vás několik skvělých tipů na praktické vybavení do batůžku. Vyberte svým potomkům veselou láhev na pití, účelný box na svačinku či originální pláštěnku.

Celý článek

PODOBNÉ ČLÁNKY

Archiv článků: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
Škoda Fabia Tour
Škoda Fabia Tour