Vědět víc o Škoda Fabia Tour

Bezpečnost

Kdo jezdí bezpečnějí: ženy nebo muži?

Kdo jezdí bezpečnějí: ženy nebo muži?

Je to nerozhodně. Mezi ženami řidičkami a muži řidiči není z hlediska bezpečnosti na silnici  statistický rozdíl. Nejčastěji zažité předpoklady říkají, že ženy nestráví v autě tolik času, často nenajezdí za celý rok ani tolik kilometrů, co někteří muži za měsíc a parkování bývá jedna z jejich nočních můr. Na druhou stranu ale nezpůsobují vážné dopravní nehody tak často jako muži. O tom, že by žena řídila opilá, většina lidí nikdy neslyšela a v ulicích měst se pohybují ohleduplněji. Jsou tedy lepšími řidiči muži nebo ženy? Podle porobvnání  ČSOB Pojišťovny statisticky přesvědčivý důkaz ve prospěch jedné nebo druhé strany neexistuje.

Celý článek

Šetřit na pneumatikách se nevyplácí

Proč jde na dražších pneumatikách ušetřit

Všichni máme rádi výhodné nákupy. Ale jakmile se týkají pneumatik, může být nejvýhodnější koupí pneumatika, jejíž pořizovací náklady jsou trochu vyšší. Proč? Protože po celou dobu své životnosti šetří na každém ujetém kilometru. Přemýšlejte o tom. Teď investujete do pneumatiky, která bude šetřit vaše peníze tak dlouho, dokud ji budete používat. Jen tak získáte pneumatiky z dlouhodobého hlediska cenově výhodné.

Celý článek

Je vám devětadvacet? Vítejte v klubu zodpovědných řidiček.

Je vám 29 let? Vítejte v klubu zodpovědných řidiček

Je vám devětadvacet let? V tom případě jste právě vstoupili do elitního klubu řidiček (řidičů), kteří způsobují mnohem méně nehod než ti  mladší. Definice „typického bourače“ tuzemských silnic je už téměř evergreenem: Mladý osmnácti až dvacetiletý kluk s čerstvým řidičským průkazem a v autě, jehož výkon motoru a akceleraci není při své nezkušenosti ještě schopný zvládnout.

 

 

Celý článek

Čtěte náš magazín každý den

Tip pro dnešní den

Kupujete ojetý vůz? Nezapomeňte na stav pneumatik

Kupujete ojetý vůz? Nezapomeňte na stav pneumatik

U pneumatik vždy platí, že si jejich stavem nemůžete být jistí, pokud o vozidle nic nevíte. Proto se rozumní kupci vždy přesvědčí, jestli mohou namontovaným pneumatikám důvěřovat. Jsou ojeté a potenciálně nebezpečné? Nikdy nezapomeňte, že tyto 4 body představují jedinou kontaktní plochu mezi vámi a silnicí, a jsou proto klíčové pro vaši bezpečnost. Musí být vyměněny okamžitě, nebo v následujícím roce? Je jejich typ a rozměr vhodný pro tento model vozidla? S několika základními znalostmi můžete obrátit situaci ve svůj prospěch a při takovém nákupu ušetřit své peníze.

Celý článek

Nafukovací bezpečnostní pás ve Fordu Mondeo

Nafukovací bezpečnostní pás ve Fordu Mondeo

Nové Mondeo se stane prvním evropským modelem, který bude vybaven inovativními nafukovacími bezpečnostními pásy.

Celý článek

Dehydratace – skrytá hrozba pro řidiče

Řidičky, pijte za volantem!

Velká vedra, kolony, psychická zátěž, klimatizace a vysoká míra zodpovědnosti – všechny tyto faktory dělají z řidičů osoby, u kterých je hrozba dehydratace opravdu vysoká a podcenění pitného režimu může mít v jejich případě až dramatické následky. Jak se tedy nejlépe vyvarovat dehydrataci a následné ztrátě koncentrace? Jaké (samozřejmě nealkoholické) nápoje jsou nejlepší a jak často bychom měli pít?

Celý článek

Naše videa

Jak správně parkovat
Co dělat v případě nehody
Jak správně upevnit autosedačku
Od listopadu bude v pneumatikách více jasno

Od listopadu bude v pneumatikách více jasno

Od 1. listopadu 2012 musí být všechny pneumatiky pro osobní a užitková vozidla prodávané v Evropě vybaveny speciálními klasifikačními štítky. Tyto štítky vám poskytnou některé základní informace o konkrétní pneumatice. Při nákupu nových pneumatik tak teď máme všichni možnost učinit zodpovědný výběr založený na významných informacích.

Celý článek

Zloději se stále častěji zajímají o litá kola

Zloději se stále častěji zajímají o litá kola

Zájem o bezpečnostní systémy na litá kola se za uplynulých 5 let téměř ztrojnásobil. V letošním roce si litá kola s ochrannými šrouby proti krádeži pořídilo 45 % motoristů. Vyplývá to z aktuálních statistik internetového obchodu Pneumatiky.cz. Řidiči si nejčastěji pořizují litá kola na vozy značky Škoda, nejprodávanější průměr kol je 16 palců.

Celý článek

aton

Které autosedačky uspěly v testech bezpečnosti 2012

Historického úspěchu dosáhly v testech bezpečnosti respektovaného německého automotoklub ADAC a spotřebitelské organizace Stiftung Warentest (obdoba českého dTestu) dětské autosedačky značky Cybex podnikatele českého původu Martina Poše. Testy se zaměřují nejen na to, jak sedačka obstojí v čelním a bočním nárazu, ale také na obsah škodlivých látek, ergonomii a lehkost manipulace se sedačkou. Z 33 hodnocených modelů různých i renomovaných značek jich naopak pět zcela propadlo a ADAC je nedoporučil ke koupi.

Celý článek

Jak funguje airbag pro chodce

Jak funguje airbag pro chodce

V Evropě představují chodci 14 procent všech osob usmrcených při dopravních nehodách. V Číně dokonce 25 procent. Mnohem více chodců je každoročně zraněno. Nejzávažnější poranění hlavy při kolizi chodce s automobilem jsou způsobena tvrdou konstrukcí pod kapotou, spodní hranou čelního skla a A-sloupky.

Celý článek

PODOBNÉ ČLÁNKY

Archiv článků: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
Škoda Fabia Tour
Škoda Fabia Tour