Škoda Fabia Tour

Bezpečnost

Viníci i oběti nejtragičtější nehod

Viníci i oběti nejtragičtější nehod

Řidiči ve věku 19 a 21 let měli v loňském roce na svědomí ty nejkritičtější dopravní nehody. Téměř 40 % z usmrcených osob bylo mladších 35 let. Jak zvýšit bezpečnost na našich silnicích a pomoci mladým nebo začínajícím řidičům lépe zvládnout první řidičské zkušenosti?

Celý článek

POVINNOST PŘIPOUTAT SE BEZPEČNOSTNÍM PÁSEM v autobuse

POVINNOST PŘIPOUTAT SE BEZPEČNOSTNÍM PÁSEM v autobuse

Cestující v autobuse jsou povinni připoutat se bezpečnostním pásem, je-li jejich sedadlo tímto pásem vybaveno. Takováto právní úprava platí v zemích EU, a lze předpokládat že obdobná úprava platí i v ostatních evropských zemích, např. ve Švýcarsku aj.  Cestující jsou o této povinnosti informováni prostřednictvím piktogramu.

Celý článek

Proč je tlak v pneumatice tak důležitý

Proč je tlak v pneumatice tak důležitý

Tlak v pneumatice je zásadní z hlediska bezpečnosti, najetých kilometrů a šetření pohonnými hmotami.

Celý článek

UAMK pro ženy

Tip pro dnešní den

Test letních pneumatik

Test letních pneumatik

Z třiceti testovaných letních pneumatik rozměrů 205/55 R16 a 165/70 R14, které byly vybrány do testu časopisu dTest, byla třetina kvalitní. Mezi dobrými jsou jak renomované stálice, tak pneumatiky nižší cenové kategorie. Letos poprvé získaly známku dobře i pneumatiky české značky Barum z koncernu Continental.

Celý článek

Bezpečná a nová Honda Civic 5D

Bezpečná a nová Honda Civic 5D

Nová Honda Civic 5D byla v nezávislých nárazových testech podle nové metodiky Euro NCAP vyhodnocena jako jeden z nejbezpečnějších evropských automobilů. Kromě toho organizace Euro NCAP oznámila, že ocenění Advanced NCAP, které již značka Honda obdržela za svůj systém pro zmírňování následků kolize CMBS, rozšiřuje i na nový Civic.

Celý článek

Cena Oživení

Aby vaše děti byly vidět

V České republice stále není samozřejmostí používat v každodenním životě reflexní doplňky jako běžnou součást oděvu. Výsledky fotografické soutěže přitom ukázaly, že stačí málo a viditelnost – a tedy i bezpečnost – osob v silničním provozu se díky reflexním prvkům výrazně zlepší.

Celý článek

Naše videa

Facelift Škoda YETI
Příprava auta na zimu
Co dělat v případě nehody
Jak jste na tom s hudbou v autě

Jak jste na tom s hudbou v autě

Hudba v autě – ano či ne? Častým argumentem proti bývá fakt, že řidič při poslechu především příliš hlasité dynamické hudby má tendenci jezdit v jejím rytmu – tedy rychleji, a to často aniž by si to uvědomoval. To potvrzuje i 31 % samotných řidičů, kteří přiznávají, že poslech hudby v autě ovlivňuje jejich styl jízdy. Dalších 19 % řidičů zase uvedlo, že hudba v autě snižuje jejich pozornost. Přesto ji však poslouchají. 

Celý článek

O sněhové řetězy není zájem

O sněhové řetězy není zájem

Poptávka po sněhových řetězech byla na konci roku 2011 nenižší za uplynulých 5 let, jejich prodej meziročně klesl o 38 %. Ukázaly to statistiky internetového obchodu Pneumatiky.cz porovnávající prodej tohoto zboží ve 4. kvartálu za posledních 5 let. Důvodem nízkého zájmu o nákup sněhových řetězů je mírná zima. Řidiči totiž tradičně pořizují řetězy jen v případě vydatného sněžení, protože nejsou součástí povinné výbavy vozu.

Celý článek

Sezónní pneu vítězí nad univerzály

Sezónní pneu vítězí nad univerzály

Poptávka po celoroční pneumatikách letos klesla o 22 % oproti minulému roku. Lidé preferují specializované pneu určené přímo pro zimní a letní období. Vyplývá to z aktuálních statistik internetového obchodu Pneumatiky.cz za uplynulý rok. Aktuálně činí prodej celoročních pneu pouze 2 % z celkového prodeje pneumatik. Nejčastěji si je pořizují lidé z velkých měst.

Celý článek

Musíte s autem do servisu?

Musíte s autem do servisu? Spolehněte se na Hyundai

Znáte to: nutně potřebujete udělat velký nákup, rozvézt děti do školky, jet na slíbenou návštěvu k příbuzným nebo dovolenou, ale auto vám vypovědělo službu. Návštěva autoservisu tak přináší jen komplikace, zvlášť pokud si oprava vyžádá delší čas a vy náhle zůstanete bez vozu.  Hyundai vás v tom nenechá.

Celý článek

PODOBNÉ ČLÁNKY

Archiv článků: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
Škoda Fabia Tour
Škoda Fabia Tour