Vědět víc o Škoda Fabia Tour

Bezpečnost

Naboural vás někdo? Doplatíte na to, vzkazují pojišťovny

Naboural vás někdo? Doplatíte na to, vzkazují pojišťovny

Něco takového se může stát každému. Auto za vámi na křižovatce nedobrzdí, váš nárazník je na odpis a začíná kolo jednání s pojišťovnou viníka nehody. Četné stížnosti na poradenské lince časopisu dTest - 299 149 009 – ovšem dokazují, že pojišťovny mnohým poškozeným nezaplatí tolik, kolik by měly – a to v rozporu s nálezem Ústavního soudu. Poškozenému, který se nebrání, mnohdy nezbývá nic jiného, než si část škody uhradit ze svého.

Celý článek

Když nemáte povinné ručení, hrozí agrese

Když nemáte povinné ručení, hrozí agrese

Nedávno provedený výzkum, jehož výsledky zveřejnil server opojisteni.cz, nám odhalil jednu dobře skrytou stránku českých řidičů při dopravní nehodě. Každý třetí český řidič se po nehodě setkává s agresivním chováním.

Celý článek

Také máte strach zdokumentovat dopravní nehodu?

Strach správně zdokumentovat dopravní nehodu

Více než polovina českých řidičů má strach, že by neuměli správně zdokumentovat dopravní nehodu. Mnozí nevědí, co vše je třeba, problémy by jim ale činilo také pořízení fotodokumentace (62 %) nebo vyznačení obrysů vozidel (76 %). Těmito starostmi ovšem nepříjemné pocity spojené s představou nehody nekončí. Mnoho řidičů se obává, že likvidace možných škod bude příliš časově náročná (70 %) a může s sebou přinést hodně papírování (68 %) či další komplikace.

Celý článek

UAMK pro ženy

Tip pro dnešní den

Nejčastější agresivní reakce řidičů a řidiček

Nejčastější agresivní reakce řidičů a řidiček

Tři z deseti řidičů se s agresivní reakcí druhého řidiče po nehodě již setkali. Obvykle šlo o slovní útok (v 90 % případů), nechybělo ale ani násilí proti vozu (v 16 % případů) či přímo fyzické násilí (10 %). Vysoký je také počet řidičů, kteří se po nehodě setkávají se zastrašováním, nebo s tím, že viník sám nehodu nenahlásil své pojišťovně.

Celý článek

S kontaktními čočkami za volantem

S kontaktními čočkami za volantem

Vlastnit řidičský průkaz patří podle mnohých lidí k jednomu ze znaků dospělosti a každý, kdo o něj z nějakého důvodu přijde, nese tento fakt většinou dost těžce. A nemusí to být zrovna závažný dopravní přestupek, který jste svou jízdou spáchali – o řidičský průkaz lze také přijít bez vlastního přičinění – například tím, že vás začnou zlobit oči. V tomto případě se však nedá dělat nic jiného, než se řídit stanovenými předpisy – zrak je přece jenom klíčovým smyslem pro řízení auta – to se nedá nic dělat. Pokud vás vaše oči začnou zlobit, je zapotřebí navštívit fundovaného očního lékaře, který stanoví přesnou diagnózu vašeho onemocnění a prověří způsobilost vašeho zraku pro další jízdu. Často se však také stává, že až při návštěvě lékaře zjistíte, že je s vaším zrakem něco v nepořádku.

Celý článek

Allianz Direct pojištění vozidel – jistota i pro méně jisté řidičky

Allianz Direct pojištění vozidel – jistota i pro méně jisté řidičky

Patříte mezi zodpovědné řidičky, které nechtějí ponechat nic náhodě? Tím spíše bezpečí vaší rodiny a minimalizaci případných finančních škod? Pak s námi budete zcela jistě souhlasit, že před tím, než vyrazíte na české silnice, je třeba sjednat si pojištění vozidel. Pojištění vozidel však není určeno pouze začínajícím řidičkám, které to ještě nemají – jak se lidově říká – v ruce. Pojištění vozidel totiž kromě nepovinného havarijního pojištění v sobě zahrnuje i povinné ručení, které je ze zákona povinné. Pojďme si tedy vysvětlit některá specifika pojištění vozidel.

Celý článek

Naše videa

Co dělat v případě nehody
Jak správně parkovat
Škoda Octavia Scout 4x4
Jak přezout vašeho čtyřkolového miláčka na zimu

Jak přezout vašeho čtyřkolového miláčka na zimu

Ruku na srdce, milé dámy, ne každá z nás je natolik zběhlá v údržbě auta, a tak často necháme naše drahé polovičky, aby veškerou údržbu, jako je například výměna z letních na zimní pneu, udělaly za nás. Ne pokaždé se však musí jednat o bůhvíjak složitý úkon, který bychom my – dívky, ženy, či dámy nezvládly. To samé platí také při výběru zimních pneumatik. Zima již klepe na dveře a rtuť teploměru klesla pod hranici + 7 stupňů, takže nastal čas vyměnit letní za zimní pneumatiky. Některé z nás mají možná stále trochu zmatek v tom, v čem přesně spočívají rozdílné jízdní vlastnosti u zimních a letních pneumatik. Pojďme se tedy na ně podívat.

Celý článek

Přezuto - nepřezuto: Kam patříte vy?

Přezuto - nepřezuto: Kam patříte vy?

Na zimní pneumatiky přezulo do konce října pouze 58 % motoristů. Vyplývá to z aktuálních statistik předního e-shopu Pneumatiky.cz, který analyzuje data z pneuservisů po celém území České republiky. Téměř polovina řidičů tak není připravena v souladu s novelou silničního zákona. Zákon totiž ukládá používat v době od 1. listopadu do konce března zimní pneumatiky vždy, je-li na silnicích souvislá vrstva sněhu, led či námraza.

 

Celý článek

Listopad za dveřmi: pozor na mlhu!

Listopad za dveřmi: pozor na mlhu!

Rozsvícení zadní červené mlhovky za mlhy, sněžení nebo hustého deště je povinné. Určitým problémem by mohlo být posouzení, zda déšť je hustý, anebo zda již jde opravdu o mlhu a ne jen o nějaký mlžný opar, případně zda poletující sněhové vločky je možno považovat již za sněžení. Rozhodující pro zapnutí zadních mlhových světel by měla být viditelnost zadních koncových světel vpředu jedoucího vozidla.

Celý článek

Shlédněte film o bezpečnosti Hondy Civic

Shlédněte film o bezpečnosti Hondy Civic

Nová Honda Civic, která byla představena v září na autosalonu ve Frankfurtu, byla vyvinuta speciálně pro evropský trh. Tento model bude nabízen výhradně jako pětidveřový hatchback a bude konkurovat ostatním vozům v C-segmentu. Prodej nového modelu bude zahájen počátkem roku 2012.

Společnost Honda vydala sérii krátkých filmů s informacemi o vývoji nového modelu Civic. Pátý film se věnuje oblasti bezpečnosti.

Celý článek

PODOBNÉ ČLÁNKY

Archiv článků: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
Škoda Fabia Tour
Škoda Fabia Tour