Škoda Fabia Tour

Bezpečnost

Výsledky bezpečnostních testů dětských autosedaček

Vítěz několika kategorií dětských autosedaček

Testy ADAC se zaměřují jak na hodnocení bezpečnosti, tak i na manipulaci se sedačkou a její ergonomii, údržbu a zpracování a od letošního roku nově i na testování obsahu škodlivých látek v použitých materiálech. Letos bylo hodnoceno celkem 28 autosedaček v 5 kategoriích (podle věkové/váhové skupiny, pro kterou je sedačka určena). Absolutním vítězem testu je s nejlepší známkou autosedačka Römer Baby-Safe Plus II SHR s isofix základnou z kategorie 0+, dobré hodnocení má i varianta sedačky bez isofix uchycení.

Celý článek

Pneumatiky aneb cestujeme na dovolenou levněji

Pneumatiky aneb cestujeme na dovolenou levněji

Jízda automobilem je oblíbeným způsobem dopravy za letní dovolenou. Autem cestuje za odpočinkem zhruba každý pátý Čech. Stále rostoucí ceny paliva však mohou prázdninový pobyt značně prodražit. Úspory lze jednoduše docílit díky správným pneumatikám, které jsou podle odborníků zodpovědné za více než 20 % z celkové spotřeby pohonných hmot vozidla. Poradíme vám, jak výběrem a vhodnou péčí o pneumatiky snížit spotřebu paliva na vaší cestě za dovolenou.

Celý článek

71 % vozů není připraveno k jízdě na dovolenou

71 % vozů není připraveno k jízdě na dovolenou

„Tyto údaje jsou obzvlášť znepokojivé v období, kdy rodiny vyjíždějí na dlouhé cesty s těžce naloženými vozy. Pro bezpečnost motoristů je důležité, aby si před odjezdem zkontrolovali stav svých pneumatik,“ říká Des Collins, viceprezident oddělení podnikové komunikace společnosti Bridgestone Europe.

Celý článek

Čtěte náš magazín každý den

Tip pro dnešní den

Nejlépe hodnocená dětská autosedačka

Nejlépe hodnocená dětská autosedačka

Nejen osobní zkušenosti, reference od našich známých, informace získané v prodejnách či na internetu a v tisku, ale také výsledky pravidelně prováděných testů jsou cennými zdroji informací, které při rozhodování o výběru dětské autosedačky mohou pomoci. Bezpochyby nejznámější zahraniční testy provádějí spolupracující organizace ADAC a Stiftung Warentest, které autosedačky testují dokonce nad rámec požadavků platného evropského standardu ECE R44/04, dle kterého musejí být všechny autosedačky před uvedením na trh schváleny.

Celý článek

Změny bodového systému od srpna 2011

Hlavní změny v zákoně o silničním provozu, které nabývají účinnosti od 1. srpna 2011, přinášíme zde. Přehled jednání spočívajících v porušení vybraných povinností stanovených předpisy o provozu na pozemních komunikacích a počet bodů za tato jednání naleznete níže:

Celý článek

Patříte do skupiny tzv. hrozičů

Patříte do skupiny tzv. hrozičů

I ti řidiči, kteří za volantem předvídají a analyzují aktuální situaci s ohledem na maximální bezpečnost a domnívají se, že mají defenzivní způsob jízdy, mohou pro sebe i ostatní účastníky silničního provozu znamenat značné riziko. Vyplývá to z průzkumu společnosti Goodyear Dunlop, která zkoumala chování řidičů v rušném prázdninovém období.

Celý článek

Naše videa

Příprava auta na zimu
Co dělat v případě nehody
Facelift Škoda YETI
Test dětské Volvo autosedačky

Test dětské autosedačky Volvo

Stačí 50km rychlost a v okamžiku nárazu mají rodiče, děti a zavazadla 50 x větší hmotnost než ve skutečnosti. Účinek nárazu na nepřipoutané dítě lze srovnat s pádem dítěte ze třetího patra domu. Vybrat tu správnou dětskou autosedačku je právě z těchto důvodů velmi důležité.  

Ideálním řešením je koupě autosedačky doporučené přímo výrobcem aut, který garantuje bezpečnost takové autosedačky. Taková autosedačka je dražší, nicméně v tomto ohledu platí, že šetřit se nevyplácí. Exkluzivně jsme pro čtenářky magazínu Žena v autě otestovaly dětskou Volvo autosedačku. Zde je verdikt zkušené řidičky Gábiny Dvořákové a jejího 3 měsíčního syna Adama:

Celý článek

Alkohol za volantem ve světě

Seznamte se s tabulkou zemí, ve kterých jsou povoleny určité promile alkoholu při řízení auta.

Celý článek

Zloděj byl profesionál a pojišťovna neproplatí nic

Zloděj byl profesionál a pojišťovna neproplatí nic

Majitelé dobře vybavených automobilů, kteří si svá vozidla pojistili proti vykradení, se často mohou dočkat nepříjemného překvapení. Vykrade-li totiž automobil profesionální zloděj, nezůstane obvykle nikde žádná zjevná stopa po násilném vniknutí. A pojišťovny pak odmítnou vyplatit jakoukoliv náhradu škody z důvodu „vniknutí do vozidla nezjištěným způsobem bez prokazatelného překonání překážky“. Profesionální vykradačské gangy přitom mohou způsobit až statisícové škody, zaměřují se totiž na drahá xenonová světla, rádia, navigace, airbagy, a někdy dokonce i kožené sedačky. V Česku je tento problém aktuální hlavně u vozidel Škoda Octavia (Elegance, Ambiente, Laurin & Klement). Výrobci automobilů se snaží přijít s lepším zabezpečením, zároveň ale mají z dokupovaných světel, airbagů a dalších dílů nemalé zisky.

Celý článek

V autoškolách chybí více praxe

V autoškolách chybí více praxe

Výsledky exkluzivního průzkumu DIRECT Pojišťovny ukazují, že tuzemské autoškoly řidičům poskytují dobré základy pro zvládnutí základů řízení, ale nenaučí je čelit složitějším situacím. Pouze 17 % oslovených si myslí, že absolvent autoškoly dokáže zvládnout vozidlo v případě smyku, mokré vozovky či náledí. Naopak pozitivně respondenti hodnotí výuku teorie (84 %) a výuku ovládání vozu při rozjíždění, řazení či parkování (72 %). Čtyři z 10 řidičů se v průzkumu přiznávají, že si po úspěšném získání řidičského průkazu nikdy nezopakovaly pravidla silničního provozu.

Celý článek

PODOBNÉ ČLÁNKY

Archiv článků: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
Škoda Fabia Tour
Škoda Fabia Tour