Škoda Fabia Tour

Bezpečnost

71 % vozů není připraveno k jízdě na dovolenou

71 % vozů není připraveno k jízdě na dovolenou

„Tyto údaje jsou obzvlášť znepokojivé v období, kdy rodiny vyjíždějí na dlouhé cesty s těžce naloženými vozy. Pro bezpečnost motoristů je důležité, aby si před odjezdem zkontrolovali stav svých pneumatik,“ říká Des Collins, viceprezident oddělení podnikové komunikace společnosti Bridgestone Europe.

Celý článek

Nejlépe hodnocená dětská autosedačka

Nejlépe hodnocená dětská autosedačka

Nejen osobní zkušenosti, reference od našich známých, informace získané v prodejnách či na internetu a v tisku, ale také výsledky pravidelně prováděných testů jsou cennými zdroji informací, které při rozhodování o výběru dětské autosedačky mohou pomoci. Bezpochyby nejznámější zahraniční testy provádějí spolupracující organizace ADAC a Stiftung Warentest, které autosedačky testují dokonce nad rámec požadavků platného evropského standardu ECE R44/04, dle kterého musejí být všechny autosedačky před uvedením na trh schváleny.

Celý článek

Změny bodového systému od srpna 2011

Hlavní změny v zákoně o silničním provozu, které nabývají účinnosti od 1. srpna 2011, přinášíme zde. Přehled jednání spočívajících v porušení vybraných povinností stanovených předpisy o provozu na pozemních komunikacích a počet bodů za tato jednání naleznete níže:

Celý článek

UAMK pro ženy

Tip pro dnešní den

Patříte do skupiny tzv. hrozičů

Patříte do skupiny tzv. hrozičů

I ti řidiči, kteří za volantem předvídají a analyzují aktuální situaci s ohledem na maximální bezpečnost a domnívají se, že mají defenzivní způsob jízdy, mohou pro sebe i ostatní účastníky silničního provozu znamenat značné riziko. Vyplývá to z průzkumu společnosti Goodyear Dunlop, která zkoumala chování řidičů v rušném prázdninovém období.

Celý článek

Test dětské Volvo autosedačky

Test dětské autosedačky Volvo

Stačí 50km rychlost a v okamžiku nárazu mají rodiče, děti a zavazadla 50 x větší hmotnost než ve skutečnosti. Účinek nárazu na nepřipoutané dítě lze srovnat s pádem dítěte ze třetího patra domu. Vybrat tu správnou dětskou autosedačku je právě z těchto důvodů velmi důležité.  

Ideálním řešením je koupě autosedačky doporučené přímo výrobcem aut, který garantuje bezpečnost takové autosedačky. Taková autosedačka je dražší, nicméně v tomto ohledu platí, že šetřit se nevyplácí. Exkluzivně jsme pro čtenářky magazínu Žena v autě otestovaly dětskou Volvo autosedačku. Zde je verdikt zkušené řidičky Gábiny Dvořákové a jejího 3 měsíčního syna Adama:

Celý článek

Alkohol za volantem ve světě

Seznamte se s tabulkou zemí, ve kterých jsou povoleny určité promile alkoholu při řízení auta.

Celý článek

Naše videa

Co dělat v případě nehody
Facelift Škoda YETI
Příprava auta na zimu
Zloděj byl profesionál a pojišťovna neproplatí nic

Zloděj byl profesionál a pojišťovna neproplatí nic

Majitelé dobře vybavených automobilů, kteří si svá vozidla pojistili proti vykradení, se často mohou dočkat nepříjemného překvapení. Vykrade-li totiž automobil profesionální zloděj, nezůstane obvykle nikde žádná zjevná stopa po násilném vniknutí. A pojišťovny pak odmítnou vyplatit jakoukoliv náhradu škody z důvodu „vniknutí do vozidla nezjištěným způsobem bez prokazatelného překonání překážky“. Profesionální vykradačské gangy přitom mohou způsobit až statisícové škody, zaměřují se totiž na drahá xenonová světla, rádia, navigace, airbagy, a někdy dokonce i kožené sedačky. V Česku je tento problém aktuální hlavně u vozidel Škoda Octavia (Elegance, Ambiente, Laurin & Klement). Výrobci automobilů se snaží přijít s lepším zabezpečením, zároveň ale mají z dokupovaných světel, airbagů a dalších dílů nemalé zisky.

Celý článek

V autoškolách chybí více praxe

V autoškolách chybí více praxe

Výsledky exkluzivního průzkumu DIRECT Pojišťovny ukazují, že tuzemské autoškoly řidičům poskytují dobré základy pro zvládnutí základů řízení, ale nenaučí je čelit složitějším situacím. Pouze 17 % oslovených si myslí, že absolvent autoškoly dokáže zvládnout vozidlo v případě smyku, mokré vozovky či náledí. Naopak pozitivně respondenti hodnotí výuku teorie (84 %) a výuku ovládání vozu při rozjíždění, řazení či parkování (72 %). Čtyři z 10 řidičů se v průzkumu přiznávají, že si po úspěšném získání řidičského průkazu nikdy nezopakovaly pravidla silničního provozu.

Celý článek

Užitečné zkratky

Užitečné zkratky

Bezpočet chytrých elektronických asistenčních prvků se skrývá pod více či méně neznámými zkratkami. Nehádejte a seznamte se s těmi nejužitečnějšími, které usnadňují řízení a pomáhají v případech nebezpečí.

Celý článek

Na co si dát pozor při koupi auta

Na co si dát pozor při koupi auta

Nejskloňovanější požadavky žen při nákupu auta jsou ryze praktické. Směrodatná je předně prostornost a poměr kvality/ceny. Design společně s barvou auta potom jsou onou třešničkou na dortu, která rozhoduje o tom, zda se auto líbí nebo ne. Před koupí nového auta se jednoznačně vyplatí stanovit si klíčová kritéria, jaké by vaše auto mělo mít.

Celý článek

PODOBNÉ ČLÁNKY

Archiv článků: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
Škoda Fabia Tour