Škoda Fabia Tour

Bezpečnost

Velikonoce -  pomlázka i hrozba

Velikonoce - pomlázka i hrozba

První pomoc při intoxikaci metanolem je vypít dvě deci kvalitního 40 % alkoholu a okamžitě vyhledat lékařskou pomoc.

Celý článek

Velikonoční tažení proti alkobholu

Velikonoční tažení proti alkoholu

Český svaz pivovarů a sladoven  po dohodě s Policií ČR dnes startuje  velké velikonoční protialkoholní tažení.  Akce se uskuteční ve všech krajích České republiky na místech bezpečnostně preventivních kontrol. Promotéři zastupující Český svaz pivovarů a sladoven v modrých reflexních vestách předají řidičům, kteří úspěšně podstoupí kontrolu Policie ČR, alkotester a nealkoholické pivo z produkce pivovarů, jež se do projektu zapojily.
Cílem projektu je stejně jako v letech minulých představení a rozšíření povědomí o nápoji pro řidiče, který je plnohodnotnou alternativou z hlediska bezpečnosti a dodržování dopravních předpisů.

Celý článek

Goodyear - aneb na pneumatice záleží

Goodyear - aneb na pneumatice záleží

Nová pneumatika  Goodyear EfficientGrip Performance dosáhla v nedávno uskutečněných testech pneumatik hned na několik předních umístění. Byla předvedena na letošním Ženevském autosalonu a nyní je uváděna na trhy po celé Evropě, Středním Východě a Africe, se honosí jedním z nejvyšších hodnocení na evropském štítku, když obdržela hodnocení A v přilnavosti na mokru a B ve valivém odporu.

Celý článek

Čtěte náš magazín každý den

Tip pro dnešní den

Volvo pro životy cyklistů a chodců

Volvo pro životy cyklistů a chodců

Volvo v Ženěvě představilo průlomovou bezpečnostní funkci: technologii schopnou rozpoznat a automaticky zabrzdit vozidlo v případě, že se do jeho jízdní dráhy dostane cyklista.

Celý článek

Autosedačka Cybex Aton 3 vhodná i pro nedonošená miminka

Autosedačka Cybex Aton 3 vhodná i pro nedonošená miminka

„Velmi dobré“, tedy nejlepší hodnocení, získala autosedačka Cybex Aton 3 od testovacích rodin německého magazínu AutoBild.de. Je určena dětem od narození do 18 měsíců či 13 kg a navazuje na úspěch svého předchůdce, populárního modelu Aton 2. Ten zvítězil v kategorii 0+ v testech německého automotoklubu ADAC i českého dTestu. Za Cybexem stojí podnikatel českého původu a na autosedačkách pracují také čeští designeři.

Celý článek

Stačí málo, aby naše děti byly vidět

Stačí málo, aby naše děti byly vidět

Cílem fotografické soutěže Chceme být vidět je zábavnou formou upozornit děti, že se samy mohou přičinit o to, aby se jejich bezpečnost na cestě do školy výrazně zvýšila. Musí být v prvé řadě za všech okolností dobře vidět!

Celý článek

Naše videa

Facelift Škoda YETI
Co dělat v případě nehody
Příprava auta na zimu
Víte, kdy vyřadit pneumatiky z provozu

Víte, kdy vyřadit pneumatiky z provozu

O vyřazení pneumatik mnozí uvažují až v případě, že nadchází období, kdy je třeba vyměnit letní pneumatiky za zimní či naopak. Teprve tehdy dochází k podrobnému zkoumání, zda jsou použitelné i pro další sezónu. Ale tento způsob kontroly není dostatečný. Obutí vozu by mělo být kontrolováno ideálně jednou měsíčně. Pozornost je přitom nutné zaměřit na míru opotřebení, defekty i stáří pneumatik.

Celý článek

Nepojistit se nevyplácí

Nepojistit se nevyplácí

Na finančním trhu je pojištění vozidel specifickým produktem, rozhodně patří k těm nejznámějším a také nejžádanějším. Je to dáno také tím, že každý majitel motorového vozidla v České republice musí mít zákonné pojištění vozu sjednané. Jde o pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla, lidově nazývané povinné ručení. Toto pojištění vozu zabezpečuje majitele v situacích, kdy prostřednictvím svého vozidla způsobil škodu na vozidlech a zdraví ostatních účastníků silničního provozu. Pojištění, které pak kryje samotného řidiče, jeho zdraví a majetek se označuje jako havarijní pojištění. Sjednání havarijního pojištění je dobrovolné, legislativa nařizuje pouze pojištění odpovědnosti.

Celý článek

„Auto v protisměru na dálnici ...“

„Auto v protisměru na dálnici ...“

Tato a podobná hlášení zneklidňovala a zneklidňují Německo, stejně tako i ostatní země, velmi často. Jen v Německu zahynulo v poměrně krátkém časovém období uplynulého čtvrtletí, bez vlastního zavinění více než 25 lidí, protože se na dálnicích a čtyřproudových silnicích srazili s vozidlem jedoucím nesprávně v protisměru.

Celý článek

ŠKODA Octavia: Bezpečnost na vysoké úrovni

ŠKODA Octavia: Bezpečnost na vysoké úrovni

Jedním z hlavních cílů při vývoji nové generace vozu ŠKODA Octavia bylo zvýšení aktivní a pasivní bezpečnosti. Nově vyvinutý podvozek se v kombinaci s dlouhým rozvorem a tuhou, ale lehkou strukturou karoserie podílí na stabilních jízdních vlastnostech nejnovějšího modelu značky ŠKODA. V případě kolize se o bezpečí posádky stará rozsáhlý paket bezpečnostních prvků. Uplatnění zde našla celá řada moderních systémů, které byly doposud známy spíše z vozů o třídu výše: od systému Front Assistant až po proaktivní ochranu cestujících na předních sedadlech Crew Protect Assistant.

Celý článek

PODOBNÉ ČLÁNKY

Archiv článků: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana
Škoda Fabia Tour
Škoda Fabia Tour