Bezpečnost

Čtení na prázdniny: Pohádky o dopravních značkách

Bezpečně zpátky do školy

Děti předškolního a mladšího školního věku jsou téměř každodenně aktivními účastníky silničního provozu, ať už jako spolujezdci rodičů nebo jako chodci. Ze statistik dopravní nehodovosti za posledních pět let vyplývá, že počet chodců zraněných při dopravních nehodách je stále stejně vysoký. Počet dětí zraněných autem při přecházení ulic dokonce každoročně vzrůstá o více než tři procenta. Tato data jsou smutným důkazem toho, že otázce bezpečnosti dětí v dopravním provozu stále není věnována dostatečná pozornost. Děti přitom patří k nejohroženějším aktérům a to jak díky svému vzrůstu a tím pádem špatné viditelnosti, tak i kvůli nevyzpytatelnému chování. 

Celý článek

Jak dojet na letní dovolenou bezpečně

Jak dojet na letní dovolenou bezpečně

Udržování pneumatik v dobrém stavu je důležitou součástí bezpečnosti silničního provozu po celý rok, ale v ještě větší míře to platí před dlouhými cestami. A přesto tisíce bezpečnostních kontrol pneumatik, provedených nedávno společností Bridgestone po celé Evropě, odhalily, že více než 78 % vozidel jezdí na pneumatikách, které nevyhovují požadavkům na bezpečný provoz. Bridgestone proto nabádá motoristy, aby si zkontrolovali pneumatiky před letními cestami na dovolenou.

Celý článek

Na cestách nezapomeňte na lékárničku

Na cestách nezapomeňte na lékárničku

Sezóna letních dovolených se rozbíhá na plné obrátky. Pokud vás vytoužená dovolená právě čeká, jistě už přemýšlíte, co zabalit do cestovních zavazadel. A jestli jste jako cíl své cesty zvolili nějakou exotickou destinaci, stranou vašeho zájmu by rozhodně neměla zůstat cestovní lékárnička. Možná si řeknete, že pokud neodlétáte na pustý ostrov, není problém zakoupit léky i v cizině. Přesto, správně zabalenou cestovní lékárničku zajisté oceníte, zvlášť když vás v noci rozbolí zub nebo vás překvapí žaludeční nevolnost.

Celý článek

Dopravní informace z D1

Tip pro dnešní den

Autonehoda, jak ji správně řešit

Autonehoda, jak ji správně řešit

Nejste si jistá, jak byste postupovala v případě lehčí autonehody a co potom, když jsou autonehodou způsobena vážná zranění? Obecně platí postupovat při řešení autonehody podle jednoduchého pravidla: život, zdraví, majetek. V tomto článku stručně popisujeme, jak v takových situacích konkrétně postupovat.

Celý článek

Bezpečně na dovolenou: nezapoměňte na zastávky

Bezpečně na dovolenou: nezapoměňte na zastávky

V době nadcházejících dovolených je automobil stále více oblíbeným způsobem cestování. Především v létě, kdy rodiny s dětmi, páry i jednotlivci vyrážejí na delší trasy za poznáním a odpočinkem po České republice, ale i do zahraničí. Časté přestávky, pravidelný přísun jídla a tekutin jsou hlavními faktory, které je třeba si bedlivě hlídat.

Celý článek

Při nehodě rozhodují vteřiny…

Při nehodě rozhodují vteřiny…

Citroën zavádí pro majitele svých vozidel novou službu: Citroëntísňové volání s lokalizací.

 

Celý článek

Naše videa

Škoda Octavia Scout 4x4
Co dělat v případě nehody
Jak správně parkovat
Nesprávné uskladnění může poškodit pneu

Nesprávné uskladnění může poškodit pneu

Letní pneumatiky mají již všichni touto dobou přezuté a zimní pneumatiky čeká ještě několik měsíců odpočinku. Aby nedošlo k jejich deformaci či zbytečnému zkracování jejich životnosti, je třeba dodržovat zásady jejich správného skladování. Roli přitom hraje poloha pneumatik při uskladnění, ale i okolní podmínky, jako je teplota, vlhkost nebo čistota.

Celý článek

Autorsedačky pro děti, které sedí samy

Autosedačky pro děti, které sedí samy

Informací, které mohou posloužit ke zvýšení bezpečnosti toho nejcenněšího, co máme, našich dětí, není nikdy dost. Není dobré zapomínat na to, že každá jízda autem je vlastně spojena s jistým rizikem nehody. Proto zákon ukládá povinnost používat dětské autosedačky  do 150 cm výšky anebo 36 kg váhy dítěte.

Celý článek

Žebříček bezpečnosti: 1. BMV 130i, 2. Kia Venga

Žebříček bezpečnosti: 1. BMV 130i, 2. Kia Venga

Jak si vedou auta na žebříčku spolehlivosti?
Podle německého Autobildu takto: na 1. místě BMW 130i, hned za ním Kia Venga, která  tak prý je "snem každého kupujícího". K tomuto závěru dospěli redaktoři po dokončení zcela bezporuchového testu na 100 000 km, ve kterém vyzkoušeli celkem 97 automobilů. Kolik kilometrrů dohromady redaktoři ujeli? O tom se nám, ženám v autě ani nesní:)

Celý článek

Chevrolet Trax  a jeho pět hvězdiček

Chevrolet Trax a jeho pět hvězdiček

Nové malé SUV značky Chevrolet jménem TRAX získal maximum - pět hvězdiček - v hodnocení nezávislé spotřebitelské organizace European New Car Assessment Program (Euro NCAP), která zveřejnila nejnovější výsledky zkoušek. Chevrolet Trax se tak stal sedmým Chevroletem, který získal nejvyšší ocenění od Euro NCAP a přidal se k modelům Aveo, Volt, Cruze, Orlando, Malibu a Captiva.

Celý článek

PODOBNÉ ČLÁNKY

Archiv článků: 1-20 | 21-40 | 41-60 | 61-80 | 81-100 | 101-120 | 121-140 | 141-160 | 161-180 | 181-200 | Další strana