Přihlásit

_MAR9584

Dacia Duster v novém

12.1.2018

Dacia Duster je tady v novém hávu a s lepšími vlastnostmi. Populární SUV startuje v modernizovaném designu již za cenu 259 900 Kč. Interiér přináší více komfortu a lepší ergonomii. Duster je vybavený novými asistenčními systémy řízení pro pohodlné pro každodenní použití, díky pohonu 4×4 si směle troufne i do terénu.

2017 - Essais Presse Nouveau Dacia DUSTER en Grèce

2017 – Essais Presse Nouveau Dacia DUSTER en Grèce

Dacia Duster je nyní krásnější

Nový Duster získal přepracovanou přední část, která více zdůrazňuje jeho osobitost a robustnost. Disponuje nabídkou 9 barev karoserie. Maska chladiče se rozšiřuje ke světlometům umístěným v rozích přídě, což vůz opticky rozšiřuje. Vůz dostal nový světelný podpis s LED světly pro denní svícení sestávajícími ze tří částí. Široké boky zádě propůjčují vozu sebevědomý postoj. Ještě lépe vypadá Duster zezadu. Pohledná světla jsou umístěna v úplných rozích karoserie. Širší outdoorové spoilery vpředu i vzadu vypovídají o dobrodružné povaze.

2017 - Nouveau Dacia DUSTER

Interiér působí kvalitněji a ergonomicky

Nová palubní deska vyniká velkorysými rozměry charakteristickými pro segment SUV. Displej multimediálního a navigačního systému Media Nav Evolution 3.0 je zabudovaný ve středové konzoli, umístěn výše než u předchozí generace a natočen směrem k řidiči. Nová středová konzole s ruční brzdou umístěnou mimo střed přináší praktické úložné prostory a ideálně umístěný ovladač pohonu 4×4. Přepracovaná sedadla, která více obepínají tělo, mají lepší boční vedení, což řidiči ocení v zatáčkách a  hustší pěnové výplně zajišťují delší životnost a lepší komfort. Tři zadní hlavové opěrky díky své konstrukci umožňují plné zasunutí a poskytují řidiči lepší výhled, když na sedadlech nesedí cestující.

2017 - Essais Presse Nouveau Dacia DUSTER en Grèce

2017 – Essais Presse Nouveau Dacia DUSTER en Grèce

Nová praktická výbava pro každodenní použití

Nový Duster nabízí propracovanější a kvalitnější interiér. Palubní deska má vylepšenou zrnitou texturu a matný povrch. Výplň dveřních panelů obsahuje robustnější kliky a loketní opěrky vypolstrované pěnovou hmotou s na dotyk příjemným potahem. V novém čalounění zdobeném prošíváním a využívajícím pletené techniky s 3D efektem se snoubí komfort s moderním stylem. Kratší řadicí páka je zdobená dekorací z leštěného chromu. Volant se může pochlubit velmi kvalitní a na dotyk příjemnou exkluzivní povrchovou úpravou Soft Feel. Nový Duster nabízí 27,2 l úložných prostorů rozmístěných po kabině, přičemž pod sedadlem spolujezdce je umístěna nová zásuvka o objemu 2,8 l. Objem zavazadlového prostoru je: 478 l ve verzi 4×2 a  467 l ve verzi 4×4. Se sklopenou lavicí může objem dosáhnout až 1 623 l.

2017 - Essais Presse Nouveau Dacia DUSTER en Grèce

2017 – Essais Presse Nouveau Dacia DUSTER en Grèce

Duster je nyní bezpečnější a vybavenější

Nový Duster stojí, jako to bylo u předchozí generace, na podvozku Nissan Qashqai. Nově je vybaven novým elektromechanickým posilovačem řízení, který při manévrování a zejména při pomalé jízdě při parkování snižuje ovládací sílu o 35 %. Duster je nyní lépe odhlučněn a má rychlejší odezvy řízení a lepší ovladatelnost ve městě i při vyšší rychlosti na křivolakých cestách. Řízení je vybaveno systémem, který přizpůsobuje práci posilovače rychlosti vozu, což zlepšuje směrovou stabilitu zejména na dálnici.

Kamerový systém Multiview (čtyři kamery: přední, zadní a dvě boční) poskytuje řidiči lepší přehled o okolí vozu. Tento systém je obzvláště užitečný při parkovacích manévrech. Spustí se automaticky při zařazení zpátečky. Při rychlém zařazení stupně vpřed pak kamera změní zorný úhel.

This slideshow requires JavaScript.

Asistent pro sjezd z kopce reguluje rychlost vozu při sjíždění prudkých svahů. Tento systém používá brzdy k zajištění vynikající stability.

Pro příznivce terénních jízd zobrazí 4×4 monitor kompas a úhel náklonu vozu.

Nový Duster je také vybaven hands-free kartou Dacia. Automaticky odemkne dveře, jakmile se řidič přiblíží k vozu, a při odchodu od vozu dveře uzamkne.Odemčení je signalizováno bliknutím výstražných světel a bočních směrových světel. Uzamčení je signalizováno dvěma bliknutími výstražných světel a bočních směrových světel a zvukovým signálem. Díky tlačítku start/stop nepotřebujete pro nastartování vozu vytahovat klíč.

Nová Dacia Duster startuje ve výbavě Access (1,6 SCe 84 kW/114 k) na ceně 259 900 Kč. Nejlevnější verze 4×4 stojí ve výbavě Essential (1,6 SCe 84 kW/114 k) 335 900 Kč.

This slideshow requires JavaScript.

 Více na webu Dacia