Přihlásit

Der neue Mercedes-Benz CLS: Das Original in dritter Generation

Nový Mercedes-Benz CLS

17.12.2017

Mercedes-Benz představil třetí generací „čtyřdveřového kupé“ CLS. Novinka je postavena na základu sedanu modelové řady E.

Design nového modelu je ovlivněn předchozími koncepty a německý výrobce novým modelem naznačuje, jak budou příští Mercedesy v budoucnu vypadat. Pod kapotou najdeme nové řadové šestiválce. Na trhu jsou prozatím k dispozici pouze naftové motory ve verzích CLS 350d a CLS 400d a jediná benzínová verze CLS 450. Všechny modely mají pohon všech kol a devítistupňovou automatickou převodovku vlastní výroby.

Der neue Mercedes-Benz CLS: Das Original in dritter Generation

Šestiválec v provedení CLS 350d má jedno turbo a výkon 286 koní. Na stovku to zvládne za 5,7 sekund. Verze 400d má dvě turba, výkon 340 koní a stovku umí za rovných pět sekund. Benzinový šestiválec s objemem 3.0 l CLS 450 má výkon 367 koní. Motor spojen s mild-hybridním systémem a jeho generátor umí poskytnout asistenční výkon 22 koní. Díky tomu dostalo benzinové CLS 48V elektrický systém. Na stovku akceleruje mild-hybrid za 4,8 sekundy. Časem dorazí také dvoulitrové čtyřválce v jiných verzích a bude i přeplňovaný osmiválec a šestiválec AMG. Slabší ponese označení CLS 53 AMG a dostane šestiválec, silnější CLS 63 AMG dorazí s osmiválcem.

Der neue Mercedes-Benz CLS: Das Original in dritter Generation

 Více na webu Mercedes-Benz