Přihlásit

P90262050-highRes

Nejdražší auto na světě

3.6.2017

Rolls-Royce se pochlubil na zakázku vyrobeným speciální modelem Sweptail. Exkluzivní limuzína si bere to nejlepší z modelu Phantom Coupé, který tímto zažívá svoje slavnostní rozloučení.

P90261373-lowRes
Design exteriéru evokuje modely Rolls-Royce z dvacátých a třicátých let minulého století. Na první pohled ohromí obrovská maska chladiče se typickou souškou Spirit of Ecstasy. Samotná maska chladiče je unikátní tím, že se jedná o vůbec největší „gril“, který byl kdy ve voze osazen. Kulaté přední LED světlomety pak odkazují na model Phantom.

Rolls-Royce TorpedoPhoto: James Lipman / jameslipman.com

Uvnitř bychom našli více podobnosti s Phantomem – nechybí například klimatizovaná schránka na šampaňské, která se otevře stiskem tlačítka. Luxusní čalounění je doplněno o názvy písní skupiny Beatles. Místo zadní řady sedadel se nachází dřevěný odkládací prostor.

Vůz, který vznikl na zakázku pouze v jediném exempláři má cenu podle neověřených informací závratných 12,8 milionů dolarů, přibližně tedy 302 milionů korun. Jedná se tak o nejdražší vůz na světě, který byl kdy postaven.