Harley Davidson a jeho dva nové kousky

13. 9. 2015

Cesta za svobodou, maximální jízdní zážitek i mechanické minimum a možnost sebevyjádření – to je hlavní motto řady Dark Custom Harley-Davidson roku 2016. Tmavé malířské plátno, koňská síla a duše – rebelská zábava i možnost vyjádření vlastní osobnosti může s řadou Dark Custom začít. Ta se navíc v roce 2016 pyšní dvěma novými unikátními modely.

Pro rok 2016, Harley-Davidson představuje v rámci řady Dark Custom nové motocykly Iron 883™ a Forty-Eight® – stroje, které nabízejí autentický, cenově dostupný zážitek nové generaci jezdců. Kované, lisované a opracované do své minimalistické dokonalosti. Modely Iron a Forty-Eight skvěle balancují funkčnost a styl, který může rozhodně inspirovat k dalším úpravám.

Inspirace jasně čerpaná z garážových bobberů minulosti i současnosti. Nový Iron 883 je očesaný a záměrně syrový a drsný. Useknuté blatníky, černá hnací jednotka a výfuky, dragsterová řídítka a sólo sedlo evokují drsnost postranních městských uliček. Kryt vzduchového filtru jen potvrzuje autentičnost tohoto motocyklu. Bullet-hole detaily na krytu řemenu, kryty výfuků a svorka předního blatníku připomínají snahu závodníka vyšperkovat si svůj stroj.

Iron 883 je poháněn motorem 883cc Evolution® V-Twin, díky jehož výkonu se na světlech moc dlouho nezdržíte. Černé přední plovoucí brzdové kotouče doplňují černá 9-paprsková kola z litého hliníku se strojovým opracováním. Ty snižují neodpruženou hmotnost díky tomu, že dohromady váží 3,5 kg, což přispívá k většímu pohodlí a lepší celkové ovladatelnosti stroje.

Model Year 2016 New Model Photography

Model Year 2016 New Model Photography

Nový motocykl Forty-Eight se vyznačuje maskulinním vzhledem. Robustní 130mm široká přední pneumatika je zavěšena na 49mm široké vidlici, která je upevněná masivními trojitými hliníkovými úchyty a svorkou. Klasická buráková nádrž o objemu 7,9 litrů dotváří úzký sportovní profil a useknuté blatníky odkrývají pneumatiku. Vyvážený poměr černé barvy a chromu má neočekávaný vizuální dopad.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018