60 let zkušeností v poutání dětí v autosedačkách

10. 6. 2020

Život a zdraví těch nejmenších patří mezi priority každého rodiče a na silnici to platí dvojnásob. Poutání dětí do autosedaček není zbytečný nebo zdržující úkon, jde o naprostou nutnost. Ve Volvu se odborníci o bezpečné cestování dětí intenzivně zajímají už od 60. let minulého století.

Volvo přišlo jako první s ještě bezpečnější úrovní dětského sezení – inspirovalo se návratovou pozicí astronautů, kteří se vraceli na Zemi otočeni proti směru přistání. První dětské bezpečnostní sedačky situované proti směru jízdy začala automobilka testovat už v roce 1964 a od té doby jde jejich vývoj kupředu mílovými kroky.

1964: První testovací jízda prototypu dětské bezpečnostní sedačky profesora Bertila Aldmana byla provedena v modelu PV544.

Volvos first child seat

1972: První dětská bezpečnostní sedačka Volvo otočená proti směru jízdy.

Dětské autosedačky s umístěním proti směru jízdy nejsou zdaleka prvním zásadním bezpečnostním prvkem, který Volvo vyvinulo. Letos je tomu 61 let, kdy v této automobilce zkonstruovali a do standardní výbavy svých vozů zahrnuli tříbodový bezpečnostní pás. Zachránil už přes milion životů a stejně jako zmíněné dětské sedačky je důkazem, že Volvu skutečně záleží na bezpečnosti malých i velkých pasažérů.

1976: Dětská autosedačka zajištěná pásy vozidla – celosvětová novinka značky Volvo.

V rámci inciativy E.V.A. Volvo vloni zpřístupnilo celou knihovnu dokumentů, které shrnují výsledky analýz více než 40 tisíc reálných dopravních nehod a jejich následků, které za desítky let shromáždil bezpečnostní tým automobilky. Ty se staly základem pro vývoj bezpečnostních systémů, ale třeba i testovacích figurín v ženské verzi včetně virtuálního modelu nastávající maminky.

Zdroj: Volvo

Sdílet článek:

Více na webu Volvo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018