Automobilka Volvo přichází se speciální edicí V60ky

13. 3. 2015

Smyslem představení nové motorizace je zaujmout plug-in hybridními řešeními společnosti Volvo Cars širší okruh zájemců. Čím je tato edice speciální a kolik kusů vozů bude vyrobeno se dozvíte níže.

Model V60 D5 Twin Engine bude vybaven spalovacím motorem o výkonu 120 kW a elektromotorem s výkonem 50 kW, který bude napájen akumulátorem li-on s kapacitou 11,2 kWh, což je prověřená kombinace využívaná již u varianty V60 D6 Plug-in Hybrid (Twin Engine). Při vzájemné spolupráci naftového agregátu a elektromotoru bude vůz dosahovat maximálního výkonu 230 koní.

Uvedená speciální edice bude dostupná v bílém provedení Crystal White s 19″ koly a dekorativními prvky exteriéru v leskle černém provedení. S těmito prvky bude sladěn i design interiéru s černým polstrováním stropu a černým dekorativním obložením interiéru v provedení Piano Black. Volvo V60 D5 Twin Engine Special Edition bude dále vybaveno unikátními sedadly Sport s čalouněním ve světlém provedení Blond, které bude ozdobně prošíváno stejně, jako je tomu u edic Volvo Ocean Race.

Přestože bude v rámci této speciální edice vyrobeno pouhých 500 kusů, zájemci o tento vůz nemusejí propadat panice, protože koncem letošního jara půjde do prodeje dostupnější běžná verze Volva V60 D5 Twin Engine.

Volvo V60 Twin Engine Special Edition

 

Sdílet článek:

Více na webu Volvo

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018