Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

C5 X: limuzína, kombi a SUV v jednom

15. 9. 2021

Limuzína už není synonymem pro luxus a dlouhé cesty. Zákazníky, kteří hledají větší praktičnost a osobitost přilákala i SUV a vozy kombi. Citroën se proto vrací do segmentu velkých cestovních vozů s odvážným modelem CX 5. Oblé tvary v kombinaci s elegantními liniemi vytvářejí  dynamickou siluetu, která v sobě spojuje to nejlepší ze tří světů: status a eleganci limuzíny, dynamiku a všestrannost kombi a modernost a robustnost SUV.

Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Silueta vozu C5 X je propracovaná a aerodynamicky optimalizovaná pro snížení spotřeby paliva. Jeho štíhlý profil je inspirován letectvím a nabízí nevídané proporce. Plynulost siluety umocňují výrazně pojaté objemy. Dlouhá kapota, vysoká linie bočních oken a výřez nad zadním kolem, které nabízejí eleganci, dynamiku a robustnost, jsou součástí designového jazyka velkých vozů Citroën.

Kolem podběhů kol jsou propracované originální plošky, které umocňují charakter vozidla. Zvýrazňují kola s velkým průměrem a podporují proudění vzduchu podél karoserie. Kola o průměru 720 mm jsou opatřena 19″ pneumatikami Tall & Narrow. 19″ litá kola Aero X jsou vybavena leskle černými aerodynamickými lamelami, které pomáhají usměrňovat proudění vzduchu pomocí turbínového efektu a snižují tak odpor vzduchu, a tím i spotřebu paliva.

Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Protažená linie střechy je zakončena propracovaným „plovoucím“ aerodynamickým horním spoilerem. Chromovaná ozdobná lišta v oknech u zadních sloupků opticky rozšiřuje chromované horní okenní lišty a umocňuje charakter celkového vzhledu. Díky lesklým černým sloupkům čelního skla a postranních oken vzniká 360° souvislý prosklený pás oken, který posiluje status vozu C5 X a dává vyniknout střeše zdánlivě plovoucí v prostoru. Na přání zákazníka může být střecha v černém odstínu Perla Nera, který ještě víc zvýrazní reprezentativnost vozu.

Ze zadní části vozu C5 X vyzařuje na první pohled síla a elegance. Tento silný a dynamický charakter dodává vozidlu spojler v horní části, který opticky prodlužuje kabinu, a extrémně protažené zadní okno.

Zdroj: fotobanka automobilky Citroen

Zaoblené linie spodní části zádi vozu C5 X odkazují na velké vozy Citroën.  Detaily, jako jsou ostré linie kolem registrační značky a na nárazníku, motiv šípů ve spodní části a chromované prvky kolem odrazek, umocňují šířku vozidla, které díky nim pevně sedí na silnici.

Zadní 3D LED světla jsou protažená ve vodorovném směru a zvedají se výrazně po bocích vozu, čímž umocňují stabilitu vozu. Vytvářejí světelný podpis ve tvaru písmene V, který ve dne i v noci kopíruje světelný podpis přední části vozu, obkreslují křivky, podporují linii zadních oken a podtrhují ¾ pohled na zadní část vozu.

Sdílet článek:

Více na webu Citroen

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018