Cesta k vítězství s Peugeot 2008

28. 1. 2019

Peugeot 2008 jsme během šesti měsíců hodnotili v různých situacích, nechybělo náročnější testování v terénu, ani cestování s dětmi. Kromě naší redakce Peugeot 2008 otestovala také jedna z našich čtenářek, vítězka letní soutěže, spřátelené testerky ze Ženy sro a bloggerka Jane. Vášnivá řidička a majitelka výstavního, malého čivaváka Bibiho se srdcem a bojovností lvíčete. Jaká byla jejich cesta na brněnskou psí soutěž v modelu, který má lva ve znaku? Přečtěte si naší reportáž.

Peugeot 2008 test

Blogerka Jane otevírá kufr a skládá do něj věci na přehlídku psí krásy. „Z venku ani tak velký nevypadá. Psí kočárek, skládací židle a taška se vejdou s přehledem. Můžeme vyrazit směr Brno,“ zahajuje své testování nadšeně Jana.

Peugeot 2008 test

Z důvodu bezpečnosti a delší cesty (Mladá Boleslav-Brno) umisťuje na pohodlné sportovní sedadlo cestovní autosedačku pro psy. Ta je vybavena pevným dnem a dá se bezpečně připoutat k sedadlu auta. Bibi cestuje „vyvýšeně“, může za jízdy ležet a kochat se pohledem na oblohu z panoramatického střešního okna.

Peugeot 2008 test

Francouzská elegance se u modelu Peugeot 2008 nezapře. Ladné červené linky okolo dveří, v prošívání sedadel i volantu ve výbavě GT line vytváření skutečně příjemné a atraktivní prostředí. „Super jsou vyhřívané sedačky,“ hodnotí během řízení Jana. Bibi během jízdy spokojeně pochrupává v teple vyhřívaných sedadel.

Peugeot 2008 test

Vedle pohodlných vyhřívaných sedaček Janu baví celý kokpit, který vyniká svou jednoduchostí a praktickým ovládáním. „Líbí se mi dotykové ovládání i-Cockpitu. Navigaci a hudbu využiji na maximum. Cesta po D1 je občas „trnitá“ a místy není signál, proto jsem ready využít svou flashku s hudbou. Peugeot ji bez problému načítá a z repráků se line čistá hudba bez šumu,“ hodnotí průběh jízdy spokojeně Jana.

Peugeot 2008 test

Samotné řízení Peugeot 2008 se Janě líbí. Díky sedadlům a sportovnímu espritu auta si připadá trochu jako závodnice. „Sedadla jsou dokonale navržena a nabízejí pohodlí i po několika hodinách jízdy. Menší multifunkční volant padne skvěle do ruky. Snadné řízení a ovládání tlačítek na volantu zpříjemňují cestu a umožňují se maximálně věnovat řízení,“ dodává Jana s úsměvem na tváři.

Peugeot 2008 test

Co se týče spotřeby, má Peugeot 2008 GT line po městě má běžnou, ekonomickou spotřebu. Na dálnici, když na to Jana pořádně šlápne, spotřeba mírně stoupá. „Dobře pracuje šestistupňový automat i Grip Control s možností volby jízdních režimů,“ pochvaluje si Jana zkušeně. Díky tomu se totiž mohla vydat i na náročnější povrch.

Peugeot 2008 test

Na parkovišti brněnského Výstaviště Jana využívá pomocníka, a to couvací kamery při couvání. Veškeré dění při parkování je přenášeno na dotykový displej a Jana jen točí volantem. Zatímco červené esúvéčko odpočívá, Bibi bojuje na výstavě jako lev! Po několika hodinách se vrací k autu se zlatou medailí! To byla ale jízda, pochvaluje si blogerka Jana dlouhý den, vítězství Bibi i testování Peugeot 2008.

Peugeot 2008 test

 

 

Sdílet článek:

Více na webu Peugeot

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018