Zdroj: archiv webu

Cestomilky radí, kam na dovolenou 2. část

29. 4. 2016

Azurové pobřeží – 2. část

Antické památky, Pablo Picasso, zámek Grimaldi a luxusní lodě v Antibes

Zatímco Nice je město v pravém slova smyslu, Antibes je menší s atmosférou podobnou typické francouzské vesnici. Toulky úzkými uličkami v historickém centru Vás dříve či později zavedou ke zdejší kryté tržnici. Dopoledne zde probíhají trhy, odpoledne si tady můžete dopřát příjemný oběd ve stínu zahradní restaurace. Dostanete-li chuť na špetku moderního a kubistického umění, zavítejte do Château Grimaldi. Řada děl Pabla Picassa, který měl v zámku jednu dobu svůj ateliér, je doplněna o díla dalších moderních umělců. Jde o dechberoucí zážitek a úžasné místo k rozjímání. Z terasy hradu Grimaldi se nabízí nádherné výhledy doplněné moderními sochami. Odpočinek od umění najdete na městské pláži Larvotto. Jen pár kroků od pláže dojdete k největšímu jachetnímu přístav v Evropě s miliardářskými loděmi. Možná tady v budoucnu taky jednu budete mít:)

Botanická zahrada na skále, úžasné výhledy, parfumerie a drahé hotely

Nedaleko Nice na skalním výběžku je malá a přesto významná vesnička Èze. Ve Francii se pro tento typ obydlených skalních osad vžil název „vesnička na bidýlku“. Èze se nachází vysoko na skále s překrásným výhledem na moře. V úzkých a často strmých uličkách na vás působí pravá atmosféra venkova. Tedy než se podíváte na počet hvězdiček a ceny hotelů. Ty jsou o „pár“ desítek EUR vyšší než v okolních městech. Na samém vrcholu vesnice můžete vstoupit do krásné exotické zahrady a nemusíte být ani profesionální nebo amatérský fotograf, abyste ocenili krásu kolem. Nejen ženy ocení návštěvu jedné ze dvou parfumérských firem, které se v Èze nachází. Zdarma si můžete projít malé muzeum týkající se historie parfémů značky Fragonard nebo Galimard a odměnit sebe nebo své blízké koupí pravého francouzského parfému, případně dalších kvalitních kosmetických produktů.

Lavandula Lavanda Lawenda Lavendel Лаванда
Foto: archiv webu

Za gurmánskými zážitky, specialitami a pochoutkami na francouzskou riviéru

Ráno výlet za památkami, odpoledne koupání v moři a večer výprava za gurmánskými zážitky. Zdejší restaurace nabízí zejména kvalitní a čerstvé plody moře a ryby. Ochutnejte slávky na mnoho způsobů, nebo si užijte afrodiziakální účinky ústřic se šampaňským. Zdejší kuchyně připravuje i nepřeberné množství salátů, z nichž nejznámější je niceský salát s tuňákem a ančovičkami. Hledáte-li jen menší chuťové povyražení během dne, dopřejte si zmrzlinu. Na stáncích najdete až nevídané chuti, jako například zmrzlina z avokáda. Jako správní Francouzi se kolem 17 hodiny usaďte do některého z mnoha barů či kaváren a dejte si apérol (drink). Ať už zvolíte zdejší pastis, kir, pivo nebo cokoliv jiného, určitě neprohloupíte. Číšník Vám zajisté donese i nějakou chuťovku k drinku. Nejčastěji skvěle naložené olivy.

C-azur-1200x340
Foto: archiv webu

Azurové pobřeží je tak pestré, že si zde každý najde zábavu dle svých představ. Pár dní Vám nebude stačit a na konci dovolené zajisté už budete plánovat, kdy se opět podíváte za sluncem na jih Francie.

V příštím tipu na výlet po Francii se můžete těšit na divokou Normandii.

Více na: www.cestomilove.cz

Cestomilky radí, kam na dovolenou 1. část
Cestomilky radí, kam na dovolenou 3. část
Cestomilky radí, kam na dovolenou 4. část
Cestomilky radí, kam na dovolenou 5. část

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018