PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Chytré dveře ulehčí nastupování do vozu

29. 12. 2018

Jaguar Land Rover vyvinul vyspělé automobilové dveře. Ty se automaticky otevírají, když k nim přichází řidič, nebo mohou být ovládány za pomoci gest.

Systém Mobility door, v současnosti testován na modelu Range Rover Sport, využívá senzory pohybu a stávající technologii bezklíčkového přístupu. Ta detekuje řidiče přicházejícího směrem k automobilu. Vůz následně sám automaticky otevře dveře.

Nová technologie by mohla pomoci postiženým lidem, kteří využívají automobil jako svůj hlavní druh dopravy– až třetina z nich totiž uvádí praktické komplikace s denním využíváním vozu. Další výhodou je navíc usnadnění v situacích, kdy řidič přichází k automobilu a zároveň nese dětskou sedačku nebo jiný velký předmět. Díky tomuto systému by už nemusel řešit, jak uvolnit ruku pro otevření dveří.

Foto 2

Po nastoupení může posádka zavřít dveře za pomoci tlačítka – není proto nutné natahovat se a manuálně zavírat dveře. Software implementovaný do multimediálního systému ukazuje aktuální stav všech dveří a zároveň umožňuje jejich ovládání přímo z kabiny. Radarové senzory na dveřích řidiče detekují lampy nebo jiné předměty tak, aby zamezily otevírajícím se dveřím v nárazu do jiných objektů. Dveře mohou být zároveň naprogramovány také opačně. Automaticky se zavřou a uzamknou ve chvíli, kdy odcházíte od automobilu.

Sdílet článek:

Více na webu Jaguar

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018