Crossover od Saab má číslo 9-4X

26. 10. 2010

Svou světovou premiéru bude mít příští měsíc na Auto Show v Los Angeles. Saab 9-4X rozšíří portfolio automobilky na tři modelové řady, a nabídne tak alternativní volbu pro nezávisle smýšlející zákazníky. Jedná se o další důležitý krok renesance švédské automobilky, coby nezávislého výrobce prémiových vozů.

9-4X se vzhledově i velikostně řadí mezi 9-3X a nový 9-5 sedan. Svou jedinečnost k automobilce Saab sděluje svým čistým a přímočarým designem a jedinečným podpisem, jako je čelní sklo se širokým výhledem, světla s ledově modrým motivem, kabinu vozu zaměřenou na řidiče a flexibilním systémem pro organizaci zavazadlového prostoru.

Saab 9-4X přináší skutečnou sportovní osobnost. Vše vychází z unikátní, účelně navržené karoserie s cílem dosáhnout výjimečných jízdních vlastností. Jízdní dynamika je podporována moderním náhonem na všechna kola Saab XWD a adaptivním řízením podvozku Saab DriveSense.

Pod kapotou se skrývají kompaktní a výkonné šestiválcové motory s přirozeným sáním nebo přeplňovaným turbodmychadlem. Základní 3.0-litrový motor o výkonu 265 k je vybaven přímým vstřikováním paliva a variabilním časováním ventilů, zatímco výkonnější 300 k motor o objemu 2.8 litru vyměnil přímé vstřikování za turbodmychadlo typu twin-scroll. Tato pohonná jednotka je také použita v nejvyšší řadě Aero. Obě motorizace jsou k dispozici se šestistupňovou automatickou převodovkou.

„9-4X významně rozšiřuje přitažlivost značky Saab,“ říká generální ředitel Saab Automobile Jan Åke Jonsson. „Vstupujeme do nejrychleji rostoucího segmentu SUV s vozidlem, které odráží hodnoty naší značky v klíčových oblastech, jako je progresivní skandinávský design a zodpovědný jízdní výkon. 9-4X je vzrušující a jsme přesvědčení, že osloví spoustu stávajících vlastníků vozů Saab, stejně jako si získá nové zákazníky.“

Prodej modelu 9-4X bude zahájen v severní Americe v květnu 2011. V Evropě a na ostatních trzích bude prodej zahájen v srpnu téhož roku. Ceny budou oznámeny krátce před uvedením.

Kokpitem inspirovaný interiér

Prostorná kabina poskytuje pohodlný prostor až pěti dospělým osobám. A i zde je patrný jednoznačný rukopis Saabu – kokpit vozu je orientován na řidiče. Střední konzola i hlavní přístrojový panel používají jednoduchou formu – vše obklopuje řidiče. Interiér je ozdobený dřevěným dekorem. V případě výbavy Aero je použitý dekor imitující karbon.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018