Dokonalá dětská autosedačka

22. 12. 2019

Konec krkolomné manipulace s dětskou autosedačkou. První sedačky otočné jedním pohybem od norské značky BeSafe se jmenují BeSafe iZi Turn i-Size, BeSafe iZi Twist i-Size a BeSafe iZi Twist B i-Size. Nehledě na model auta, ve kterém dítě převážíte, si vaše ratolesti hned od narození budou v nových sedačkách BeSafe pro protisměrné cestování hovět jako v business třídě.

BeSafe iZi Twist B i-Size_3_image_003

Postarají se o to patentovaná vylepšení, jako je unikátní odepínatelný modul BeSafe Baby Shell™, který vytváří bezpečnou i pohodlnou pozici pro čerstvě narozená miminka, či BeSafe Universal Level Technology™ – to je speciální základna, díky které je autosedačka uchycena na sedadle vozidla ve správné horizontální poloze bez ohledu na to, jaký sklon sedadla v autě mají. Pro reálné situace na silnicích byla zesílena boční ochrana (SIP) a v konstrukci autosedačky je inovovaná přídavná boční ochrana SIP+.

Možnost natočit si sedačku je z pohledu komfortu při usazování dítěte již samozřejmostí.  Nové autosedačky BeSafe iZi Turn i-Size, iZi Twist i-Size a iZi Twist B i-Size mají obdobnou konstrukci a lze je otočit v jednom kroku – isofixová základna i sedačka tvoří jeden modul, takže při otáčení netřeba sedačku ze základny vycvakávat a náročně obracet, pouze se po zmáčknutí tlačítka v základně jedním pohybem otočí. Zatímco autosedačku BeSafe iZi Turn i-Size pro děti od 61 do 105 cm, resp. 18 kg, lze otočit o plných 360°, takže v ní lze dítě vozit i po směru jízdy, autosedačky BeSafe iZi Twist i-Size (od 61 do 105 cm, resp. 18 kg) a BeSafe iZi Twist B i-Size (od 40 do 105 cm, resp. 18 kg) jsou určené jen pro protisměrné cestování, které je pro malé děti do 4 let 5x bezpečnější, než cestování po směru. Model BeSafe iZi Twist B i-Size je navíc vybaven unikátním odnímatelným modulem Baby Shell™ a speciální odnímatelnou vložkou Newborn Hugger™ pro právě narozené děti. Cena autosedaček se pohybuje kolem 15 000 Kč.       

BeSafe iZi Twist i-Size_1_image_01

V BeSafe iZi Twist i-Size cestuje dítě pouze proti směru jízdy, sedačka splnila náročný Plus test a vyhrála Red Dot Award 2019

Otočná autosedačka BeSafe iZi Twist i-Size umožňuje poutání dítěte pouze proti směru jízdy a otáčí se jen do boku, aby usnadnila nastupování a vystupování dítěte. Autosedačka BeSafe iZi Twist i-Size pro děti od 61 do 105 cm (cca 4 roky, resp. 18 kg) disponuje zesílenou boční ochranou (SIP) a přídavnou boční ochranou SIP+ v inovovaném provedení. Je schválena dle ECE R 129 (i-Size) a splnila náročný, světově uznávaný švédský Plus test. Oceněna byla i za design titulem Red Dot Award 2019 Winner.

BeSafe iZi Twist i-Size_sunset_melange_001BeSafe Universal Level Technology™ je speciální základna navržená tak, aby autosedačka byla vždy uchycena ve vozidle ve správné horizontální pozici bez ohledu na to, jakým sklonem sedadel auto disponuje. S touto konstrukcí je tlak přenesen do podlahy vozidla pomocí podpůrné nohy. Správnou instalaci autosedačky potvrdí vizuální (vodováha) i zvukové indikátory.

Jednokrokové nastavení opěrky hlavy a bezpečnostních pásů pomohou správně nastavit pásy dle výšky dítěte. Opěrka hlavy je vyrobena ze speciálního materiálu a konstruována s flexibilními zónami Dynamic Force Absorber™, které optimálně absorbují energii bočního nárazu. Opěrka je nastavitelná do 6 pozic, díky tomu sedačka roste s dítětem.

BeSafe iZi Turn i-Size je dále vybavena dvojitou odnímatelnou vložkou Two-Fit Cushions™ z jemných a podpůrných materiálů a poskytuje menším dětem větší komfort a lepší stabilitu,
když přecházejí z novorozenecké autosedačky do této větší pro batolata. Upoutání dítěte 5-ti bodovými pásy usnadňují asistenční magnety v potahu Magnet Belt Assistants™.

Lehce odnímatelný potah lze prát, aby se dítě v horku nepotilo, je zadní strana sedačky opatřena ventilačním systémem.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018