PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Elektrické auto Renault ZOE v Česku

11. 6. 2018

Renault už nechce déle čekat a rozhodl se uvést na český trh svůj elektromobil do města ZOE s dojezdem 300 kilometrů. V Evropě je Renault ZOE již třetím rokem nejprodávanějším elektrickým vozem (prodáno téměř 100 000 vozů). Na české prezentaci jsme si ho exkluzivně vyzkoušeli. Tuto unikátní příležitost si nenechala ujít ani módní návrhářka Tatiana Kovaříková.

KARLSTEJN_-_0141

Model Renault ZOE, který jde v Česku nyní objednávat, obohacuje v roce 2018 barevnou paletu o lak fialová blueberry. Fialová barva je na výběr i pro interiér vrcholného stupně výbavy Intens. Pack Look Blueberry obsahuje fialové ozdobné lišty na palubní desce, rámečky bočních výdechů klimatizace a reproduktorů, nebo tmavé látkové čalounění s fialovým středem sedadel a prošíváním.

Renault ZOE je na českém trhu k dispozici výhradně s akumulátorem Z.E.40, který má kapacitu 41 kWh a ZOE ve variantě R90 a R110 s ním zvládne v reálných podmínkách ujet až 300 kilometrů na jedno nabití. Verze R90 a R110 lze nabíjet výkonem až 22kW. Během roku 2018 nabídku obohatí i “rychlonabíjecí” verze Q90, kterou lze nabíjet výkonem až 43 kW.

Pozor na tichý pohon!

Specifickou vlastností elektrických vozidel je jejich nezvykle tichý provoz. To má za následek vyšší riziko nepozornosti pěších v centrech měst, kde jsou elektromobily využívány především. Proto jsou vozy Renault Z.E vybaveny systémem Z.E. Voice, který do rychlosti 30 km/h automaticky uměle vytváří zvuk, aby si chodci všimli případného blížícího se vozu.

Kolik mi ještě zbývá?

Díky aplikaci Z.E. Connect a Interactiveje možné mít neomezený přístup k údajům o vozu z chytrého telefonu nebo z počítače připojeného k internetu: stav nabití, dojezd vozu s aktuálním nabitím, historie dobíjení, nastavení varovných hlášení a doporučení.

Cena modelu Renault Zoe byla stanovena na 829 900 Kč. V rámci asistence nabízí Renault v případě nulového dojezdu odvoz auta k nejbližší kompaktibilní dobíjející stanici zdarma.

 

Sdílet článek:

Více na webu Renault

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018