Elektromobil Renault ZOE s dojezdem 395 km

8. 3. 2020

Třetí generace Renault Zoe – auta na elektřinu – je krásnější, ekologičtější a mnohem dále s ní dojedete! Zoe má novou přední masku, světla s přidanými mlhovkami a nové materiály a tkaniny v interiéru, které byly recyklovány ze starých bezpečnostních pásů a z vlákem plastových lahví.

Trendy elektroauto

Zoe je jako dělaná do města. Nikoliv náhodou se ambasadorem značky stal zpěvák a sportovec jiu-jitsu v jedné osobě Ben Christovao, kterého můžete se Zoe často potkat v pražských Holešovicích. Nulové emise jsou důvodem proč s ní v centru snadno a hlavně zdarma zaparkujete. Ostatně její délka 4,1 metru je do města ideální.

ZOE _CHRISTOVAO

Příjemné uvnitř

Zoe má dotykovou multimediální obrazovku se systémem EasyLink o úhlopříčce 9,3 palce, který umožňuje přístup k celé řadě služeb spojených s navigací nebo zábavou. V Easy-link najdete seznam dobíjecích stanic, můžete si zobrazit dobíjecí stanice ve vašem okolí, cestou nebo v cíli vašeho výletu.

Se systémy auta se propojíte přes svůj chytrý telefon a můžete si odkudkoli plánovat trasy, případné zastávky na dobíjení, které plánovač zahrne do plánovaného času dojezdu. Také průběh dobíjení můžete sledovat v telefonu, doma si můžete dobíjení naplánovat na dobu, kdy máte nižší sazbu za elektřinu. A skvělá věc je možnost spustit si na dálku vytápění či klimatizaci.

Dobrou zprávou na palubní desce také je, že ovladače ventilace a klimatizace zůstaly mechanické.

Kufr o velikosti 338 litrů a sklopné opěradlo znamenají dost prostoru pro zavazadla.

TK-ZOE_-Veronika Petru

Dostatek šťávy

Vybírat můžete ze dvou výkonových verzí. U točivého momentu není velký rozdíl (225 vs. 245 Nm). Verze R110 jede maximálně 135 km/h, verze R135 pak 140 m/h. Výkonnější verze zrychlí z 0 na 100 km/h za 9,5 sekundy a z 80 km/h na 120 km/h za 2 sekundy!

Jak dodává Veronika Petrů z Autokabelky.cz:“ Zajímavostí je režim B na voliči jízdních režimů. Jde o ekvivalent k “D”, tedy jde o režim pro jízdu vpřed. Ovšem v tomto režimu dochází k maximální možné rekuperaci energie zpět do baterií. Když sundáte nohu z plynu, auto začne intenzivně rekuperovat a zpomalovat. Dokonce se rozsvítí brzdová světla, aby se vám někdo “nerekuperoval” do kufru. Skvělé například při dojíždění k semaforům, při dojíždění kolony nebo prostě kdykoli se chystáte výrazně zpomalit či zastavit. Ovšem sám nezastavuje (one pedal driving), to už je na vás.“

Udávaný dojezd obou verzí je stejný a to 395 km (s 15palcovými koly, se 17palcovými 360 km). Nejprodávanějším elektromobil v Evropě, Renault Zoe pořídíte od 695 000 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Renault

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018