PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

SUV od Opelu: Grandland X

7. 11. 2017

Opel střemhlav útočí s modelem Grandland X do kategorie SUV vozů. Na první pohled má co nabídnout! Pěkný design, off-roadový vzhled, dobrý výhled z vozu, velký vnitřní prostor s prostorným kufrem a celou škálu technologií v základu už od 479 900 Kč. Po modelu Mokka X a Crossland X tak Opel přijíždí s ještě větším esúvéčkem!

<a class='otherlink' href='https://www.zenavaute.cz/category/vse-o-me-znacce-auta/opel/'>Opel</a>-Grandland-X-307314

Jaký tedy Grandland X je?

Vzhled nového SUV od Opelu se povedl. Přídi dominuje výrazná maska chladiče s chromovanými lištami ohraničené světlomety s LED diodami. Boční pohled poskytuje atraktivní kombinaci robustního šarmu SUV a elegantních linií. Výrazné modelované blatníkové lemy a ochranné plastové obklady spodní části karosérie dodávají modelu Grandland X off-roadový vzhled. Personalizaci vozu umožňuje dvoubarevné lakování karosérie s kontrastní černou střechou.

<a class='otherlink' href='https://www.zenavaute.cz/category/vse-o-me-znacce-auta/opel/'>Opel</a>-Grandland-X-307309

Grandland X – svítí skvěle, až za roh

Opel nabízí pro Grandland X reflektory Adaptive Forward Lighting (AFL) LED. Díky nim Grandland X dokáže perfektně svítit například i při odbočování do míst, kde je to potřeba, nebo umí automaticky regulovat dosah světel v závislosti na povětrnostních podmínkách.

<a class='otherlink' href='https://www.zenavaute.cz/category/vse-o-me-znacce-auta/opel/'>Opel</a>-Grandland-X-500015

Interiér zaměřený na řidičku

Interiéru dominuje přístrojový panel a středová konzole s dotykovým displejem s intuitivní navigací 5.0 IntelliLink natočeným k řidiči. Středová konzole obsahuje tři úrovně ovládacích prvků pro rychlý a intuitivní přístup k infotainmentu, klimatizaci a funkcím podvozku. Pochvalu v novém Grandlandu X si zaslouží přední ergonomická sedadla s certifikátem AGR, vyhřívaný volant, vyhřívání čelního skla,  vyhřívaní předních i zadních sedadel a bezdotykové indukční nabíjení! Zavazadlový prostor nabízí objemem od 514 do 1652 litrů, navíc ho lze otevřít a zavřít bez dotyku jednoduchým pohybem nohy pod zadním nárazníkem.

<a class='otherlink' href='https://www.zenavaute.cz/category/vse-o-me-znacce-auta/opel/'>Opel</a>-Grandland-X-500024

Motory? Žádné složitosti

Opel mi je sympatický také tím, že má jednoduchou nabídku dvou výkonných motorů. K dispozici je benzinový tříválec 1,2 litru 96 kW (130 k) a čtyřválcový turbodiesel 1,6 litru s výkonem 88 kW (120 k). V příštím roce přibude ještě jedna vyšší naftová verze a hybridní pohon Plug-In. Pohledné SUV od Opelu to není 100% čtyřkolka, ale i tak poskytuje zážitek z jízdy po celý rok a na každém povrchu díky  příplatkovému elektronickému regulačnímu systému IntelliGrip. Řidička tak může přepínat 5 jízdních režimů pro jízdu po sněhu, v bahně, písku anebo po mokrém povrchu.

<a class='otherlink' href='https://www.zenavaute.cz/category/vse-o-me-znacce-auta/opel/'>Opel</a>-Grandland-X-307296

Co je tedy v základu?

Za tuto cenu konkrétně přijíždí nový Opel Grandland X 1.2 TURBO (96kW/130k) s bohatou standardní výbavou pod názvem Selection. Zahrnuje denní světla z LED, zadní skupinová světla z LED, asistenční systém pro udržování jízdního pruhu Lane Departure Warning, rozeznávání dopravních značek Road Sign Recognition, inteligentní tempomat, asistenční systém pro rozjezd do svahu Hill Start Assist, rádio R4.0 s modulem Bluetooth, klimatizaci s pylovým a pachovým filtrem, komfortní sedadla s všestrannými možnostmi nastavování. Systém OnStar, který mimo jiné dokáže zavolat pomoc v případě nouze, je součástí standardní výbavy od verze Edition.

Sdílet článek:

Více na webu Opel

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018