Formulář k překročení státní hranice

27. 5. 2020

Hurá! Na 2 dny je od dneška možné vycestovat na Slovensko a do Maďarska bez nutnosti předložení negativního testu na onemocnění covid-19 a bez karantény (tedy pokud se vrátíte zpět do 48 hodin). Je ale nutné mít vyplněný formulář k překročení státní hranice. Stáhněte si proto Formulář k Překročení státní hranice na Slovensko.

V době pandemie COVID-19 je stále nutné dbát opatření státu, do kterého chcete cestovat. Odborníci ÚAMK zároveň upozorňují, že v případě nedodržení pravidel stále hrozí pokuta až 1 milion korun.

rakousko

Cesty do Rakouska a Německa

Překračovat hranice do Rakouska či Německa na stanovených místech bude nyní možné bez časového omezení. Ti, kteří se vracejí do ČR, musejí předložit negativní test na koronavirus nebo podstoupit 14denní karanténu. Za překročení vnitřní hranice mimo místo určené k překračování vnitřních hranic nebo úmyslné vyhnutí se kontrole hrozí pokuta až 50 000 korun. Za nedodržení opatření ministerstva zdravotnictví, například nedodržení podmínky předložit negativní test, nedodržení karantény nebo nezákonný vstup na území, je možné uložit pokutu až milion korun.

Občané EU na 72 hodin

Vláda také rozhodla, že občané Evropské unie a cizinci, kteří mají přiznané postavení dlouhodobě pobývajícího rezidenta v jiném státě EU, nově mohou maximálně na dobu 72 hodin vstoupit na území Česka. Také oni ale musejí mít negativní test na koronavirus a přicestovat za účelem ekonomické činnosti nebo návštěvy lidí, k nimž mají prokazatelnou rodinnou vazbu, včetně trvalého partnerského vztahu. Musejí také zároveň doložit adresu, na které se budou zdržovat.

chorvatsko (800x800)Změna po 8. červnu

Další uvolnění hraničního režimu má nastat 8. června, kdy zřejmě Česko upustí od testů na covid-19 u lidí, kteří se budou vracet ze států, jež už budou z epidemiologického hlediska nerizikové. Mezi takové by podle všeho patřily: například Rakousko, Slovensko či ChorvatskoŘecko a Bulharsko.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018