Garážová vrata musí prostě ladit, dohlédněte na to

12. 7. 2018

Když si pořizujete nová garážová vrata, na prvním místě budete asi myslet na jejich funkčnost. Musíte zvolit vhodný typ vrat (sekční, rolovací, výklopná, dvojkřídlá aj.), který potřebujete pro svou garáž. Nejčastěji se prodávají sekční garážová vrata, ale záleží na vašich potřebách a představách. Když už máte vybraný konkrétní typ garážových vrat, budete volit jejich barvu a provedení. A tady by se měly ke slovu dostat i ženy, které mají většinou rozvinutější cit pro estetiku. Protože garážová vrata by také měla ladit se zbytkem domu.

 

Contemporary Australian beach home facade`

Tip: Pokud máte s výběrem vrat problémy, přečtěte si náš článek: Jak si vybrat garážová vrata?

Garážová vrata, fasáda, okna, dveře … jeden styl

Pro řidiče je sice často důležitější, že se dají vrata jednoduše ovládat a on nemusí vystupovat z auta, ale to už je u nových vrat téměř samozřejmost. Nová garážová vrata mohou navíc krásně doplnit zbytek vašeho domu. Vyberte takovou barvu, aby vrata ladila hlavně s fasádou, ale ideálně také s okny garáže i domu a také s vchodovými dveřmi. Můžete vzít v úvahu i barvu plotu nebo dalších prvků na zahradě. Garážová vrata se prodávají v nejrůznějším barevném provedení, takže budete mít s konkrétním výběrem co dělat.

Jaké barvy k sobě ladí

Jak ale poznat, jaké barvy k sobě ladí? Tady bude asi rozhodovat váš estetický cit. Poraďte se s partnerem nebo partnerkou, klidně to proberte s kamarádkou, se sousedem, ale hlavně poslouchejte své pocity. Obecně platí, že se k sobě hodí kontrastní barvy, které jsou v barevném kruhu naproti sobě, ale teorií o tom, jak barvy sladit, existuje více. Můžete toto ladění studovat na internetu nebo poslouchat své pocity. Případně obojí kombinovat. Stejně je však nejdůležitější to, jak budete s výběrem garážových vrat spokojeni vy sami.

Tip: Možná vás překvapí, jaké barevné možnosti a dekory dnes výrobci garážových vrat nabízí. Doby čistě hnědých, černých a bílých vrat jsou dlouho za námi. Projděte si barevné varianty garážových vrat.

Máte-li světlou fasádu, pořiďte si temnější vrata. Máte-li fasádu zelenou, vrata mohou být světlejší. Když je fasáda do modra, vrata mohou být zase světlejší. Obecně platí, že kontrast vypadá dobře. Můžete také zvolit barvu vrat co nejpodobnější barvě profilů vašich oken nebo vchodových dveří. Důležité je, že ladit neznamená hledat stejnou barvu, jakou má třeba fasáda nebo rámy oken, ale hlavně vhodnou barevnou kombinaci.

Front of modern house

Volba barvy garážových vrat je důležitá, ale měli byste si to užívat a ne se stresovat. Ať už vyberete jakkoliv, stejně je nejdůležitější funkčnost vrat.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018