PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Kam ve voze správně umístit GPS navigaci

1. 8. 2017

Pokud vůz nedisponuje integrovanou navigací, většina řidičů má svoji GPS navigaci přichycenou na čelním skle. Policejní hlídka vám však může kvůli tomu znepříjemnit život. Navigace, stejně jako cokoliv jiného, totiž nesmí bránit ve výhledu z automobilu. Pokud si ji tedy umístíte do zorného pole, porušujete zákon. Přestože policie bývá v tomto směru hodně mírná, nevhodné umístění přístroje může znamenat až dva tisíce korun pokuty.

AKDO_TTGO520_ZB

Zorné pole řidiče je závislé na typu vozu, výšce řidiče a nastavení jeho sedadla. Nedá se říci, že zorné pole řidiče je celé čelní sklo. U mnoha vozů je spodní část prosklení naprosto opticky nevyužívána a nejde tak o zorné pole řidiče. Další možností je umístit navigaci na místo, které není stírané od stěračů a v případě horšího počasí také nejde o zorné pole. Jsou také řidiči, kteří si navigaci upevňují na boční okénko.  Nezapomínejte ale, že i toto prosklení může být součástí zorného pole.

navigation-1048294_1280

Čím dál populárnější jsou navigační aplikace pro chytré telefony. Aplikace jsou většinou levnější a smíříte-li se s některými omezeními, postačí také některá ze zdarma dostupných – například Waze nebo navigace skrze mapy Google. U aplikací zdarma si rovněž ověřte, zdali obsahují i hlasovou navigaci a pomocníka jízdy v pruzích.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018