Sportovní kupé Infiniti

12. 3. 2015

Infiniti Q60 Concept  je originální a smělou reinterpretací elegantního lifestylového kupé v uspořádání 2+2. Návrháři Infiniti chtěli vytvořit sportovní vůz zosobňující výkon a jízdní schopnosti. U studie Q60 Concept proto použili dramatické křivky, hrany ostré jako břitva a pozoruhodně hluboké prolisy na bocích karoserie – a tak vůz rozhodně nikdo nemine bez povšimnutí.

Hluboká maska chladiče se zdvojenou klenbou, jejíž propracovaný vlnitý rastr propůjčuje této komponentě trojrozměrnou kvalitu. Od masky chladiče ubíhají plynulé charakteristické křivky, které splývají se světlomety a přitahují pozornost k inteligentním LED světlům. Tyto adaptivní světlomety reagují na polohu volantu, rychlost jízdy a sklon vozu s cílem automaticky přizpůsobovat paprsky světla v zatáčkách a zajistit co nejkvalitnější osvětlení vozovky vpředu.

Q60 Concept i díky svému speciálnímu laku v odstínu Arctic Aluminum (arktický hliník) vypadá jakoby vysoustružený z jediného bloku hliníku, spíše než opatřený lakem. Hluboká 21″ kola s poutavým designem paprsků v matně černém a vysoce lesklém černém chromu vyplňují celé podběhy a propůjčují konceptu jeho dominantní postoj.

Stejně propracovaný jako v exteriéru je i každičký detail v kabině vozu, kde cestující vítá luxusní atmosféra s trojrozměrnými texturami a pečlivým řemeslným zpracováním. Přístrojový panel, volant a výplně dveří potažené ručně stehovanou kůží jednoznačně svědčí o mimořádné finese. Kontrast do interiéru vnáší dvoubarevný přístrojový panel v černém a bílém tónu, odrážející důraz Infiniti na každý detail.

Q60 oko

Sedadla byla rovněž navržena tak, aby reflektovala vzrušující charakter celého konceptu. Ve snaze nabídnout nejvyšší možné pohodlí se uplatnilo hned několik druhů kůže, od luxusní sedlové až po silné prošívané partie.

Od této studie se očekávají mimořádné výkony ryze sportovního vozu, pod jehož kapotou tepe nová generace agregátu 3,0 litru V6 s přímým vstřikováním a dvojitým přeplňováním.

Infiniti Q60 Concept

Q60 Concept dále prezentuje celou řadu propracovaných technologií, které nejen znásobují požitek z jízdy, ale též intuitivně pomáhají s řízením vždy, když je to zapotřebí. To je v souladu s filozofií Infiniti stavějící na tom, že technologie by měly řidiče zdokonalovat, nikoli jej omezovat.

 

 

 

Sdílet článek:

Více na webu Infiniti

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018