PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Ještě ostřejší Seat Leon Cupra R

7. 9. 2017

Seat Leon Cupra se řadí vedle Volkswagen Golf R nebo Hondy Civic Type R mezi nejrychlejší hot-hatche současnosti. Seatu to však nestačí, a tak na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu představí limitovanou edici Cupra R.

34REARCUPRAR small
Mohlo by se zdát, že je jedná pouze o španělskou variaci na Golf R, avšak oproti němu využije pouze pohon předních kol a manuální převodovku. Vedle stávající varianty Cupra 300 nabídne zvýšený výkon na 310 koní. Zásadního vylepšení se dočkal také podvozek. Cupra R využije brzdy Brembo, adaptivní tlumiče nebo nový výfuk. Karoserii odlišují od předchozí verze 300 rozšířené blatníky, karbonové doplňky, které mají zlepšit aerodynamiku nebo nová kola se speciální barvou v odstínu mědi.

Cupra R je doposud nejvýkonnějším modelem španělského výrobce. Limitována edici R vznikne pouze v 799 kusech. Cena není prozatím známa.

Sdílet článek:

Více na webu Seat

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018