PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Kam v autě dát kabelku

12. 12. 2017

Kabelka, mobil, láhev s vodou nebo tablet, na němž si hraje vaše dítě. Může to znít divně, ale takové nezajištěné předměty vás mohou během jízdy ohrozit. Odkládací přihrádky a držáky nejsou v autě bez důvodu a mají své opodstatnění. Při prudkém brzdění nebo nehodě se z těchto nezajištěných věcí mohou stát nebezpečné zbraně. Při rychlosti 64 km/h se obyčejný tablet stává předmětem, jako kdyby nám jej někdo pustil na hlavu z 5. patra. Obyčejný mobilní telefon se při rychlosti 90 km/h stává zbraní o váze přes 3 kilogramy.

FOT_7715

Ochranná síť není na parádu
I v zavazadlovém prostoru se vyplatí mít všechny předměty zajištěny. Stačí využívat nejrůznější úchyty, sítě nebo ochranné roletky
mezi zadními sedačkami a zavazadlovým prostorem.

kufr

Ideální je v kufru jakékoliv zavazadlo zajistit proti pohybu. V případě přetočení vozidla na střechu tak zabráníme putování zavazadel po interiéru a případným zraněním. Těžké předměty pak vždy ukládáme na dno zavazadlového prostoru.

FOT_7763

Pravidla nakládání auta
• Vše je dobré ideálně upevnit. Láhev s pitím patří do držáku, mobilní telefon ideálně do odkládací schránky. Jakýkoliv náklad v autě by měl být dobře upevněný, včetně přepravovaných zvířat.
• Těžké věci patří na dno. Těžší věci nakládáme jako první do dolní části zavazadlového prostoru, nejlépe na dno. Menší tašky mohou pak vyplnit malé skuliny, které se kolem velkých zavazadel vytvoří.
• Reflexní vesty vždy na dosah. Reflexní vesty by měly být dobře přístupné a na dosah uvnitř kabiny. Také lékárnička nebo trojúhelník by měly být umístěné tak, aby se nemusely složitě hledat pod zavazadly.

FOT_7723

Náš tip: Kabelku vždy umístěte na zem za sedadlo spolujezdce. Láhev vždy do přihrádky ve dveřích a mobil pokud možno do držáku.

Šťastné kilometry přeje redakce magazínu Žena v autě.cz a BESIP.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018