PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Kia Picanto X-Line – drobek s tvary esúvéčka

21. 9. 2017

Módní vlna SUV a crossoverů pronikla snad už do všech automobilových kategorií. Po posledním počinu KIA nezůstala ušetřena ani třída mini vozů. Navzdory tomu vypadá, nejnovější oplastovaná verze modelu Kia Picanto s označení X-Line, překvapivě hravě.

Nejnovější edice disponuje novým a mohutnějším přením nárazníkem s integrovanými mlhovkami. Robustní plasty jsou přítomny rovněž na zadním nárazníku. Nejde samozřejmě o funkční věc do terénu, ale pouze vizuální úpravu. Přestože u X-Line narostla o 15 mm světlá výška, na jízdu po nezpevněné cestě raději zapomeňte.

Picanto_X-Line_IAA2017_3

Interiér zůstal oproti základní variantě nezměněn. Picanto X-Line lze taktéž dovybavit 7palcovým displejem, zadní parkovací kamerou, USB nebo bezdrátovým nabíjením pro chytrý telefon.

Picanto_X-Line_IAA2017_2

Pod kapotu Picanta X-Line našel cestu nejnovější přeplňovaný tříválec 1,0 litru T-GDI. Lehký stokoňový motor jsme měli šanci zatím spatřit pouze u nového modelu Rio a cee’d. Picanto s ním zrychlí z 0–100 km/h za 10,1 sekund, spotřeba paliva by měla být pouze kolem 4,5 litru benzínu na 100 kilometrů. Do prodeje zamíří již v říjnu letošního roku.

 

Sdílet článek:

Více na webu Kia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018