Test Kia Proceed Shooting brake: Hodnotí vítězka Veronika

28. 1. 2020

Veronika, výherkyně soutěže s Kia Proceed, testovala pohledný kombík na trase Praha – Brno a zpět. Jaké byly její dojmy z vozu a čím ji nový Proceed překvapil?

První setkání

S nejnovějším modelem Kia Proceed shooting brake jsme se s přítelem vydali z Prahy na víkendový pobyt do wellness hotelu poblíž Brna. Už při předávání kombíku mi shooting brake padl do oka. Ladné křivky kupé a kombíku, které Proceed kombinuje, vypadaly opravdu sexy. Vůz sice nebyl v mé oblíbené červené barvě, ale i tak byl s modrou metalízou velice pohledný. Kia Proceed s ní bezpečně vyčníval mezi ostatními vozy. Příď vozu nepostrádá dynamiku, ale asi nejvíce se mi líbily zadní partie se světelnou LED linkou přes páté dveře. Ty se navíc otevíraly elektricky pomocí dálkového ovládání – praktická věc, když máte plné ruce zavazadel.

DSC_0020

Jedu

Vyrazili jsme za chladného odpoledne. Hned po nastartování promrzlého auta jsem uvítala dokonalou vychytávku. Nejen, že byla vyhřívána anatomicky tvarovaná a velmi pohodlná sedadla, ale také volant! Tato malá drobnost, na kterou jsem z předchozích aut nebyla zvyklá, mě mile překvapila. Interiér na mě působil hodnotně a sofistikovaně. Ocenila jsem, že Kia má vedle velkého dotykového displeje také klasická ovládací tlačítka, která mi za jízdy usnadňovala ovládání klimatizace nebo audio systému.

12

První kilometry jsme absolvovali v Praze. Přes moji počáteční obavu, že v úzkých uličkách bude dlouhý kombík působit přeci jen trochu těžkopádně, mě Proceed vyvedl z omylu. Kia se pohybovala s nečekanou dávkou obratnosti a jistoty. Díky zadním senzorům a parkovací kameře s vodícími linkami, jsem krásně zaparkovala i v přeplněném nákupním centru.

DSC_0028

Po nájezdu na dálnici jsme vyrazili směr Brno. Proceed s naftovým motorem a výkonem 136 koní jistě a plynule akceleroval. Po aktivaci tempomatu na legální dálniční rychlost s jistotou a ochotně polykal dálniční kilometry. Také předjíždění nebyl žádný problém, dostatek koní pod kapotou znamenal výkonovou rezervu a příjemný zátah. Asi byste řekli, že podvozek na dálnici příliš otestovat nelze. Nesmělo by se ale jednat o D1. Na starých úsecích, kde se přejíždí velké množství nerovností za sebou, by mnoho vozů vyšlo z koncentrace. Naštěstí to nebyl případ Proceedu.

DSC_0008

Vůz se choval na příčných nerovnostech velmi jistě. Zásluhu na tom měl výborně nastavený podvozek i komfortní odpružení. Také řízení dávalo dobrou zpětnou vazbu o tom, co se děje pod koly.

Po celou dobu nás během cesty také hlídali nejnovější jízdní asistenti, kteří mi dodali větší pocit bezpečí a jistoty. Spotřeba paliva za víkend byla velmi příjemná. Na jednu nádrž se nám podařilo ujet přes 700 km.

Hodnotím

Kia Proceed je velmi pohodlné auto a hned bych si ho dokázala představit jako rodinné. S rukou na srdci mohu říci, že v mnoha ohledech předčila moje očekávání. Nejen, že skvěle vypadá, ale také tak jezdí. Pokud hledáte neokoukané a zajímavé auto, které kombinuje styl, praktičnost a moderní techniku, Kia Proceed shooting brake by měl být jedním z žhavých kandidátů.

Sdílet článek:

Více na webu Kia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018