Nové Kia Rio jako mild hybrid

9. 6. 2020

Po prázdninách se můžete těšit na modernizovanou Kiu Rio v novém kabátku. Rio bude prvním vozem Kia s benzinovým mild-hybridním pohonem. Nabídne také technologie vozů vyšších tříd jako např. systém následování v jízdním pruhu, pokročilý adaptivní tempomat, systém autonomního nouzového brzdění anebo asistent pro zamezení kolizím ve slepém úhlu zrcátka.

Rio_PE_MY21_GTLine_foto4

Kia uvádí modernizovaný model Rio. Čtvrtá generace městského vozu se pro modelový rok 2021 představuje s přepracovaným designem, novými bezpečnostními a informačními technologiemi a zásadně přepracovanou řadou hospodárných pohonných jednotek.

Všechna provedení Kia Rio budou vybavena novými full-LED světlomety s integrovanými světly pro denní svícení. V interiéru se Rio chlubí řadou vylepšení co do vzhledu, použitých materiálů i technologií ve prospěch luxusnější atmosféry a vyšší kvality v kabině.

Hlavní modernizací je nový širokoúhlý displej, nyní o úhlopříčce 8,0″, stejně tak jako jemnější digitální displej 4,2″ v přístrojovém štítu.

Rio_PE_MY21_foto4

Špičkové technologie

Rio je vybaveno modernizovaným systémem navigace s dotykovým displejem a jako jeden z prvních modelů Kia v Evropě nabídne modernizovaný systém palubní telematiky Kia. UVO Connect ‚Phase II‘ vylepšuje funkce konektivity i ovládání vozidla. Součástí uvedeného systému je i online rozpoznávání hlasu.

Modernizované Rio používá větší 8,0″ dotykový displej. Součástí nového systému je i funkce multi-připojení Bluetooth, kdy si uživatelé mohou připojit dvě mobilní zařízení současně – jedno pro telefonování, hands-free a multimédia, resp. druhé pouze pro přehrávání médií.

Díky funkci rozdělené obrazovky může uživatel souběžně ovládat nebo sledovat různé vlastnosti vozidla a upravovat si způsob zobrazování prostřednictvím widgetů. Vozidla vybavená novým 8″ systémem podporují bezdrátové propojení.

Rio_PE_MY21_foto2

Mild-hybrid

Premiéru bude mít mild-hybridní systém s technologií 48 V poprvé v kombinaci s benzínovým motorem 1,0 T-GDI 88 kW/120 k, jehož součástí je relativně nová inteligentní manuální převodovka (iMT) bez mechanické vazby (clutch-by-wire).

Převodovka iMT debutovala minulý měsíc u mild-hybridního motoru modelu XCeed. Varianta elektrifikovaného pohonu Kia Rio je volitelně k dispozici také se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou (DCT).

Bezpečnost

Modernizované Rio používá několik nejmodernějších systémů Kia na podporu řízení (ADAS), jako např. systém autonomního nouzového brzdění (FCA) s rozpoznáváním chodců, vozidel a (nově) cyklistů, aktivní systém pro jízdu v pruzích (LKA), systém sledování únavy řidiče (DAW) a sledování slepého úhlu (BSD).

Nové technologie ADAS nyní v závislosti na specifikaci vozidla zahrnují nejnovější verzi systému FCA a mohou obsahovat i asistenta pro zamezení kolizím ve slepém úhlu výhledu (BCA), ukazatel rychlostních limitů (ISLW), pokročilý adaptivní tempomat (SCC)* a systém následování v jízdním pruhu (LFA).

Rio_PE_ME_21_foto0

Zahájení prodeje

Modernizovaná Kia Rio se na evropských trzích včetně České republiky začne prodávat ve třetím čtvrtletí roku 2020, včetně jedinečné sedmileté záruky Kia (s omezením na 150 tis. km) již ve standardu.

Sdílet článek:

Více na webu Kia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018