Land Rover Discovery očima vítězky Pavlíny

20. 10. 2017

Slavnostně jsme předali naší čtenářce a vítězce soutěže s Land Rover paní Pavlíně z Prahy legendární SUV Land Rover Discovery. Paní Pavlína prozradila, že má jako letitá řidička pro tuto značku slabost a nemohla se ubránit nadšení, že bude moci celý víkend jezdit právě s Discovery.

vitezka-LR (55)

Pohodlí a skvělý výhled nade vše

Sedmimístné Discovery paní Pavlínu doslova ukolébalo svým jízdním komfortem a pohodlím během její víkendové cesty do Krkonoš. Pavlína si pochvalovala vynikající výhled z vozu. Díky vyššímu posezu poskytuje totiž Discovery bezpečný přehled o tom, co se děje na silnici. Kožená sedadla poskytla maximální pohodlí jako pohodlná pohovka v obývacím pokoji.

vitezka-LR (69)

Sebevědomí Discovery sluší

Na první pohled Discovery umí díky svým jednoduchým a nadčasovým liniím, pořádným rozměrům a mohutné masce s pohlednými světlomety udělat dojem. Za volantem si Pavlína připadala jako královna všech silnic.

vitezka-LR (25)

Domov na 4 kolech

Interiér, do kterého Pavlína snadno zasedla, si ji ihned získal svým prémiovým provedením. Velmi praktické jí přišlo řešení volantu se všemi nejdůležitějšími funkcemi. Palubní deska se zdála Pavlíně přehledná a ovládání multimediálního systému včetně navigace jí šlo raz dva spustit. Zapůsobil na ní také luxusní otočný ovladač osmistupňové automatické převodovky ve středovém panelu.

Velké překvapení se pro Pavlínu nacházelo v kufru, jelikož jí naše redakce dopředu neřekla, že se bude jednat o příplatkové sedmimístné provedení Land Rover Discovery. S jistými rozpaky na tváři pak pronesla, že neměla tušení, že bude řídit takový malý rodinný SUVBUS… .-) I přes nabídku 7 míst k sezení, která omezují zavazadlový prostor na 258 litrů objemu, jde 3. řada sedadel jednoduše sklopit a využít tak  pětimístné provedení s obrovským kufrem o objemu 1 137 litrů. Ten jde otevřít bezdotykově, například s plnou náručí nákupu pohybem nohy pod nárazníkem automaticky. Navíc je zde praktické sedátko, které unese až 300 kg. Pavlína jej využila při obouvání holínek při honbě za houbami v lese. .-)

vitezka-LR (3)

Duše dobrodruha

Protože je Pavlína velmi zkušenou řidičkou, nenechala se jen tak okouzlit atraktivním designem. Zajímaly ji také jízdní vlastnosti. Testovaná pátá generace Discovery disponovala naftovým motorem o objemu 2,0 litru. S novou Discovery Pavlína ujela více než 500 kilometrů a pochvalovala si tichý chod, jízdní komfort a dynamiku. Kombinovaná spotřeba se ustálila na hodnotě  8,5 litrů na 100 kilometrů. Překvapení pro Pavlínu bylo, jak se Discovery navzdory své velikosti i hmotnosti chová čitelně a velmi dobře se řídí. Parádní dobrodružství Discovery nabízí například při jízdě lesem a v terénu, kde Pavlínu Discovery okouzlilo svými vynikajícími terénními schopnostmi.

Na otázku, zda má Discovery páté generace nějaké mouchy, Pavlína odpověděla, že žádné nenašla. Pro běžné ježdění by možná preferovala o kousek menší rozměry, přece jen nejde ve městě s Discovery zaparkovat všude, kde si člověk zamane. A možná by jen vycentrovala umístění zadní spz, na které si při pohledu na záď vizuálně nemohla zvyknout.

vitezka-LR (70)

Vítězka Pavlína otestovala model Land Rover Discovery 2.0l Sd4 HSE, 7 sedadel. Cena testovaného Discovery 2.0l Sd4 HSE se všemi příplatky se vyšplhala na 2 082 531 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Land Rover

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018