PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Máte v pořádku autolékarničku?

7. 4. 2018

S nastupujícím jarem bychom měli pomalu pomýšlet na pravidelnou kontrolu svého vozu. Kromě přezutí na letní pneumatiky a důkladné očisty je potřeba zkontrolovat výbavu auta. 

Autolékárničku mnoho z nás považuje za samozřejmost, ne všichni ale vědí, co vše má být její součástí a jakou má například expirační dobu. Zapomnětlivým řidičkám může policie vyměřit pokutu až dva tisíce korun. Na co se tedy při jejím výběru zaměřit?

Design obalu určitě není rozhodující, jako spíš její bezproblémové otevírání a zavírání. Uvnitř by měly být všechny položky zabalené do igelitu, přehledně poskládané a označené. Na každé z nich je zároveň uvedeno expirační datum – právě na jeho kontrolu je dobré se při kontrole zaměřit.

Samotný obsah autolékárniček je standardizovaný a zahrnuje následující položky: chirurgické rukavice, isotermickou folii, plastovou roušku, hotový obvaz s jedním polštářkem, dva hotové obvazy se dvěma polštářky, náplasti s polštářky, náplast v cívce – nejlépe taková, která dobře drží na kůži, trojcípý šátek z netkaného textilu, škrtící pryžové obinadlo – nejlépe smotané, nikoli skládané, zahnuté nůžky se zaoblenými rohy – nejlépe takové, které dokážou rozstřihnout běžný oděv nebo bezpečnostní pás.

I zde je potřeba dbát na co nejvyšší kvalitu, kterou ale vyhláška nijak nespecifikuje. Lékárničky často obsahují levný zdravotnický materiál na hranici použitelnosti. Ideální je, pokud je výrobce lékárničky zároveň i výrobcem zdravotnických materiálů.

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018