PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Máte v pořádku autolékarničku?

7. 4. 2018

S nastupujícím jarem bychom měli pomalu pomýšlet na pravidelnou kontrolu svého vozu. Kromě přezutí na letní pneumatiky a důkladné očisty je potřeba zkontrolovat výbavu auta. 

Autolékárničku mnoho z nás považuje za samozřejmost, ne všichni ale vědí, co vše má být její součástí a jakou má například expirační dobu. Zapomnětlivým řidičkám může policie vyměřit pokutu až dva tisíce korun. Na co se tedy při jejím výběru zaměřit?

HARTMANN_autolékárnička

Design obalu určitě není rozhodující, jako spíš její bezproblémové otevírání a zavírání. Uvnitř by měly být všechny položky zabalené do igelitu, přehledně poskládané a označené. Na každé z nich je zároveň uvedeno expirační datum – právě na jeho kontrolu je dobré se při kontrole zaměřit.

Samotný obsah autolékárniček je standardizovaný a zahrnuje následující položky: chirurgické rukavice, isotermickou folii, plastovou roušku, hotový obvaz s jedním polštářkem, dva hotové obvazy se dvěma polštářky, náplasti s polštářky, náplast v cívce – nejlépe taková, která dobře drží na kůži, trojcípý šátek z netkaného textilu, škrtící pryžové obinadlo – nejlépe smotané, nikoli skládané, zahnuté nůžky se zaoblenými rohy – nejlépe takové, které dokážou rozstřihnout běžný oděv nebo bezpečnostní pás.

HARTMANN_autolékárnička (3)

I zde je potřeba dbát na co nejvyšší kvalitu, kterou ale vyhláška nijak nespecifikuje. Lékárničky často obsahují levný zdravotnický materiál na hranici použitelnosti. Ideální je, pokud je výrobce lékárničky zároveň i výrobcem zdravotnických materiálů.

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018