PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Max Habanec o skejtu, autech a ženách

6. 2. 2019

Miluje cestování a na skejtu pocit z jízdy. Mistr republiky a také první Čech, který zvítězil ve světovém poháru ve skateboardingu. Max Habanec je nejen jedním z nejnadanějších českých skateboardistů, ale také velmi sympatický muž za volantem. Bez čeho by se v autě neobešel? Co si myslí o ženách v autě? Zjistěte v našem rozhovoru…

Maxi, na skejtu jezdíte víc než 2 dekády, co všechno pro vás skate znamená?

Vždycky to pro mě byla radost. Miluju pocit z jízdy, a tak to už asi bude i dál. Dá se říct, že svůj život si bez toho moc nedokáži představit.

Dokážete popsat, jak se skate kultura za tolik let proměnila? Jak vnímáte to, že se ikonické skate značky staly součástí mainstreamu?

On se skateboarding vlastně pořád veze tak nějak na vlnách popularity. Za dobu, co jezdím jsem zažil už několik období, kdy ta popularita skateboardingu upadala a potom se třeba zase vracela. Co se ale nemění je to, že jsme všichni furt jezdili dál, ať už je to totiž IN nebo ne tak je to furt zábava. Co se týče značek, tak mi nějak nevadí, že se dostávají do mainstreamu, pokud si zachovají svojí výjimečnost a kvality. Nějakým značkám se to povedlo a některým zase už ne.

LW_181205_Toyota_Maxim_Habanec_Prague_CZ_HQ_0010

Maxim Habanec

Jak dlouho se ve vaší hlavě rodil projekt Skate of mind?

Dohromady asi rok, šlo spíš o to, jak to celé zrealizovat a zafinancovat. Samotná myšlenka propojení cestování a skateboardingu v dokumentárním formátu je něco, co poměrně dost odráží můj životní styl. Měl jsem tedy v úmyslu spíše zaznamenat příběhy, které se odehrávali během našich cest. Dá se tedy vlastně i trochu říci, že se to vlastně zrodilo dost přirozeně.

Která země pro vás byla nejvíc inspirativní a kam se rád vracíte?

Hrozně rád se vracím na Taiwan. Když jsem tam jel poprvé tak jsem o té zemi skoro nic nevěděl a naprosto mě překvapilo. Úžasná příroda, milý lidé a dobré jídlo. Dohromady už jsem tam byl snad pětkrát a moje přítelkyně tam nakonec jela i na půlroku studovat. Kromě Taiwanu bych určitě taky zmínil Japonsko, kde mi bylo skvěle a vždycky se tam rád vrátím.

Co vám dělá aktuálně největší radost?

Že na horách napadlo hodně sněhu, to znamená jen jedno – snowboarding

LW_181112_Toyota_Maxim_Habanec_Prague_CZ_HQ_0006

Maxim Habanec

Od podzimu jezdíte hybridní Toyotou C-HR. Co Vás na C-HR nejvíc baví?

Je docela těžké vypíchnout jednu věc, protože mě to auto baví hlavně jako celek. Rozhodně mě ale neomrzí jezdit za polovinu a moct parkovat na modrých zónách díky tomu, že je to hybrid.

Co podle vás musí auto mít? Bez čeho v autě se neobejdete?

Poslední dobou jsem si hodně zvykl na výstražně značky v zrcátkách. Signalizují, když někdo je vedle vás v pruhu a už není bezpečné se tam zařadit. Hlavně ale dokáží to auto zachytit, i když je v mrtvém bodě, kdy vlastně není vůbec vidět v odraze, ale přitom je přímo vedle vás.  Hodně řídím ve městě a mám pocit, že mě to párkrát zachránilo před pár nehezkými škrábanci. Takže to je něco, co určitě budu chtít mít v dalším autě.

LW_181205_Toyota_Maxim_Habanec_Prague_CZ_HQ_0003

Maxim Habanec

Jako sportovec jistě milujete rychlost, jak jste na tom při řízení? Jaký jste řidič? .-)

Je to vtipné ale řekl bych skoro, že jsem pomalý řidič. Adrenalinu mám dost při sportu a když řídím, tak spíš odpočívám, než že bych se někam hnal.

Máte tisíce shlédnutí na sociálních sítích. Dokážete se při řízení věnovat 100% jízdě nebo zvládáte více věcí najednou? .-)

Nemyslím, že jde dobře zvládat více věcí najednou. Snažím se soustředit na řízení a nekoukat do telefonu. Maximálně jsem schopný řídit a jíst haha.

LW_181205_Toyota_Maxim_Habanec_Prague_CZ_HQ_0013

Maxim Habanec

Náš magazín je věnován ženám za volantem. Jaký máte názor na české řidičky? Necháváte řídit také přítelkyni? .-)

Moje přítelkyně řídí skvěle a auto jí nechávám řídit bez problému. Jen bych lhal, kdybych neřekl, že se cítím lépe za volantem, nicméně v tom ale nehraje roli pohlaví ale moje povaha. Jinak si myslím, že české řidičky jsou velmi dobré a Natálka to jenom potvrzuje.

Jaké akce/závody jsou v nejbližší době před vámi? Jaká další videa aktuálně plánujete na váš YouTube kanál? Na co se mohou fanoušci těšit?

Zrovna si dávám trošku zimní oddech po návratu z měsíční cesty po Jižní Americe a zhruba už kolem dubna mi pomalu začne závodní sezona. Do té doby mám v plánu na Pragovce znovuotevřít zrekonstruovaný skatepark Red Bull Maxspace  a zajet si do Barcelony se hodit do formy. Když to budu stíhat tak snad i pravidelné epizody na YT každé úterý jako tomu bylo poslední rok.

Přejeme vám šťastné kilometry a děkujeme za rozhovor

Redakce Žena v autě.cz

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018