Auto mého srdce 2023: Mercedes-Benz GLC

Mercedes-Benz GLC ženským autem roku

24. 3. 2023

Organizátor ankety o nejlepší auto roku z pohledu žen AUTO MÉHO SRDCE, magazín Žena v autě.cz, vyhlásil už počtvrté vítěze hlasování odborné poroty. Odborná porota složená z patnácti zkušených novinářek a osobností zvolila absolutním vítězem Mercedes-Benz GLC.

Vítěz letošní ankety AMS
TOP7_AMS 2023
TOP sedmička roku 2023

Cílem ankety AUTO MÉHO SRDCE je ocenit výrazné nově uváděné vozy na českém trhu, jež nejvíce oslovují ženské publikum.

Odborná porota letos v únoru vybrala ze 18 nominovaných vozů do zúženého kola sedm modelů:

Alfa Romeo Tonale, BMW X1, Dacia Jogger, Mercedes-Benz GLC, Range Rover, Škoda Enyaq Coupé RS iV a Volkswagen ID. Buzz.

Těchto sedm vybraných modelů následně porota hodnotila během testovacích jízd, a to podle kritérií jako praktičnost, design, jízdní vlastnosti, prostornost, bezpečnost, technologie a vstřícnost k dětem.

Vítězem 4. ročníku ankety AUTO MÉHO SRDCE se s největším počtem „jedniček“ stal Mercedes-Benz GLC.

Slavnostní ceremoniál – vyhlášení vítěze AMS 2023

Členka 15členné odborné poroty moderátorka Tereza Tobiášová o modelu Mercedes-Benz GLC uvedla: „Luxus je v GLC cítit na každém rohu. V interiéru překvapuje nádhernými detaily v podobě řešení palubní desky nebo dveří a sedadel ze syntetické kůže, která vypadají jako umělecká díla.“

Ostatní porotkyně kladně hodnotily jízdní komfort a také natáčecí zadní nápravu pro snadné manévrování a parkování ve městě. „Bambilion asistentů, 360stupňová kamera, prostornost pro celou rodinu i jejich zavazadla. Tohle auto je na silnici sen,“ uzavřela hodnocení modelu GLC další porotkyně Sabina Sarkisovová. 

autoMehoSrdceCena-Velky

„Finále bylo letos velmi těsné, nakonec se ale s největším počtem jedniček v hodnocení dle kritérií jasně vymezil právě Mercedes-Benz GLC,“ komentovala výsledky hlasování porotkyň organizátorka ankety Sabina Kvášová.

Na druhém místě se v hodnocení odborné poroty v anketě AUTO MÉHO SRDCE 2023 umístila se shodným počtem hlasů elektrická dodávka ID. Buzz, elektrické SUV ŠKODA ENYAQ Coupé RS iV a BMW X1.

Třetí, opět dělenou pozici, obsadil Range Rover, Alfa Romeo Tonale a Dacia Jogger.

Sdílet článek:

Více na webu Mercedes-Benz

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018