Modernizované Audi A4 s novými technologiemi

24. 5. 2019

Audi připravilo pro jeden ze svých nejpopulárnějších modelů upravený design ve stylu modelů A1 a A6. Nový model A4 přináší rovněž nové technologie a motory s mikrohybridní technikou.

Facelift populárního modelu se nese ve stylu jeho sourozenců. Přední část s LED světlomety a nárazníkem obsahujícím upravenou masku chladiče připomíná model A1, zejména v případě provedení štěrbin na hraně kapoty. Naproti tomu záď dostala designově výraznější diodová světla, které se nápadně podobají těm použitým na větším a dražším modelu Audi A6.

Audi A4 Limousine

Součástí změn jsou rovněž koncovky výfuku či disky kol. Nová je nabídka laků karoserie. Kromě sedanu a kombi se změny týkají také polo-terénní varianty Allroad. S modernizací se počítá rovněž u sportovních modelů S4 Sedan a S4 Avant, které mají bodykit tvarově téměř shodný s paketem S-Line. Odlišují se pouze označeními, barvami a čtveřicí kulatých výfukových koncovek namísto lichoběžníkových.

Audi A4 Limousine

Interiérové modifikace byly podstatně méně radikální. Většina vnitřního prostoru zůstala zachována. Palubní desce může nově kralovat až 10,1palcový displej infotainmentu MMI spoléhající se pouze na dotykové ovládání. Původní kolečko doplněné tlačítky zmizelo. Jeho pozici na centrální konzole zaujala uzavíratelná schránka, jinak je tvarově vše po starém. Za větší obrazovkou se skrývá multimediální systém MIB 3 překonávající předchůdce výkonem projevujícím se rychlostí reakcí či výpočtu trasy navigace, ale také konektivitou a podle Audi i intuitivností používání. Samozřejmostí jsou četné on-line služby, propojení s mobilní aplikací i tři verze přístrojové desky (včetně virtuálního kokpitu). Ve vybavení nechybí moderní head-up displej ani špičkové ozvučení značky Bang & Olufsen.

Audi A4 Avant

Pod kapotou došlo k několika úpravám. Verze S4 dostaly mikrohybridní naftový šestiválec s objemem tři litry, turbem a elektrickým kompresorem. Tento diesel dosahuje výkon 255 kW (347 k). Základem nabídky bude zážehový model A4 35 TFSI nabízející 110 kW (150 k). Potvrzený je také benzín 2.0 TFSI naladěný na 180 kW (245 k) a známý turbodiesel 2.0 TDI disponující porcí 140 kW (190 k). Jejich ceny nejsou zatím známé, stejně ani tak částka za verzi A4 45 TDI se vznětovým šestiválcem naladěným na 170 kW (231 k).

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018