foto: Shell

Mýty o mytí auta v myčce

3. 6. 2024

Mytí auta a speciálně podvozku je důležité pro jeho spolehlivost a bezpečnost, aby sůl a další nepříznivé složky dále nenarušovaly odolnost materiálů. Pokud nemáte dostatek času nebo prostoru vůz umývat ručně, je ideální návštěva myčky. Přestože ve společnosti panuje řada mýtů, není třeba se obávat auto do myčky dát.

Myčku vybírejte takovou, která zahrnuje mytí podvozku jako součást většiny mycích programů. Tak je tomu například u čerpacích stanic Shell. Na vybraných stanicích je součástí také ruční tlakové předmytí.

Woman buying a car
foto: Shutterstock

A protože každé roční období s sebou přináší jiné nečistoty, jsou mycí linky vybaveny vhodnou chemií a čisticími prostředky (např. zimní varianta je zaměřená na odstranění zbytků soli atd.). Kvalitní mytí a péče o vůz je tak zajištěno po celý rok.

Mýtus č. 1: „Kartáče poškozují lak“

Moderní myčky, například na čerpacích stanicích Shell, používají pěnové kartáče. V kombinaci se saponáty šetrně čistí a dokonce leští celou karoserii, navíc se i pravidelně vyměňují. Nejsou porézní, proto se na nich nezachytávají nečistoty, které by mohly poškrábat lak.

Pokud je navíc vůz předem vyčištěn tlakovou myčkou (ruční nebo automatickou), která zbaví auto hrubších nečistot, je riziko poškození prakticky nulové. Shell proto na svých myčkách postupně přidává i ruční předmytí a zahrnuje je do svých prémiových mycích programů. 

shell_0224_online©lenkakandrava-41

Mýtus č. 2: „Nejlepší jsou vlastní přípravky“

Na většině myček nejsou povoleny. Důvodem je především to, že myčky používají profesionální přípravky, které jsou osvědčené, testované a dostatečně účinné. A co je v dnešní době zvlášť důležité, u čerpacích stanic jako je Shell, jsou také biologicky odbouratelné.

Profesionální přípravky používané v myčkách zahrnují odmašťovače, odstraňovače brzdového prachu, vosku a další čisticí prostředky. Zároveň jsou všechny čisticí prostředky určeny pro dané roční období a nečistoty, které se v tu dobu nejvíce vyskytují.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018