Na obzoru nové Audi Q7

12. 7. 2019

Audi Q7 bylo na kosmetice a prodělalo modernizaci looku i techniky. Toto velké SUV přebírá nový design rodiny modelů Q a nabízí lepší jízdní dynamiku, pohodlí a prostornost. Mezi výjimečné prvky v jeho výbavě patří například technika částečně hybridního pohonu, koncept digitálního ovládání a na přání dodávané světlomety HD Matrix LED včetně laserových světlometů. Podívejte se, jak vypadá v novém.

Audi Q7

Vnější design s robustním vzhledem

Velkou masku chladiče Singleframe osmiúhelníkového tvaru člení šest svislých lamel. Výrazně expresivnější tvary mají také dvoudílné boční otvory pro přívod vzduchu, což platí i pro oblast prahů, která zvýrazňuje dojem velké světlé výšky. Světlomety, dodávané na přání s technologií HD Matrix LED a laserovými světlomety Audi, umocňují svými tvary a charakteristickým světelným designem šířku modelu vyšší třídy. Horizontální linie pokračují také na zcela nově navržené zádi.

Sportovně na silnicích, neohroženě v terénu: podvozek

Ve spojení s ostatními systémy ze světa high-tech ve výbavě modelu Audi Q7 je tak ve městě i na silnicích s mnoha zatáčkami zaručena mimořádná úroveň obratnosti, preciznosti a agility. Naproti tomu na rychlostních silnicích s lehkostí zvládne roli velmi komfortního a sebevědomého cestovního SUV s vynikajícím komfortem odpružení – a to především ve spojení s adaptivním vzduchovým odpružením. Tento systém umožňuje navíc měnit světlou výšku vozidla. Audi Q7 se sériovým pohonem quattro je tak skvěle připraveno i na jízdu mimo zpevněné cesty. Prostřednictvím systému pro řízení jízdní dynamiky Audi drive select se sedmi jízdními režimy lze za tím účelem nastavit příslušný terénní režim. Na přání je pro velké SUV k dispozici elektromechanický systém aktivní stabilizace bočního náklonu. Všechny sedmimístné verze modelu Q7 mají vzduchové odpružení v sériové výbavě. Součástí paketu Exteriér S line je sportovní adaptivní vzduchové odpružení. V porovnání s normálním vzduchovým odpružením má o trochu tužší charakteristiku a o 15 milimetrů nižší světlou výšku.

Částečně hybridní pohon v sériové výbavě

Všechny motory pro Audi Q7 jsou doplněny osmistupňovou převodovkou tiptronic a trvalým pohonem všech kol. Zpočátku budou na výběr dva vznětové agregáty. Krátce po uvedení na trh v září bude následovat jedna zážehová jednotka a později také externě nabíjená hybridní verze.

Audi Q7

Luxusní salonek: interiér

Audi Q7 kombinuje v pětimístné i sedmimístné verzi vysokou prestiž s praktičností pro každodenní provoz. Mimořádnou funkčnost a užitnou hodnotu dokládají také početné odkládací prostory, doplněné o novou schránku v přístrojové desce. V závislosti na poloze opěradel sedadel vzadu nabízí pětimístná verze zavazadlový prostor o objemu 865 až 2050 litrů, a to rovnou ložnou plochou. Uspořádání přístrojové desky je v dokonalé harmonii s novým, digitálním konceptem ovládání, který zahrnuje dva velké dotykové displeje. Při kliknutí na jejich ovládací plochu obdrží řidič haptické i akustické potvrzení. Uspořádání všech prvků je logické, od nízkého pásu výdechů ventilační soustavy až po širokou konzolu na středovém tunelu.

Na přání si mohou zákazníci objednat komfortní prvky výbavy, mezi něž patří čtyřzónová automatická klimatizace, elektrické, nehlučné dovírání dveří, vyspělý audiosystém Bang & Olufsen se zvukem 3D nebo paket Air Quality s parfémováním a ionizátorem vzduchu. Na vrcholu nabídky sedadel stojí všestranně nastavitelná sedadla Individual s nastavitelnými bočními polštáři a sportovní sedadla S plus, v obou případech na přání včetně klimatizace a masážní funkce.

Audi Q7

Vysoký stupeň síťového propojení: Audi connect a asistenční systémy

Nejvyšší úroveň síťového propojení zajišťuje systém MMI Navigation plus, který zahrnuje připojení k internetu LTE Advanced (s vlastní vloženou SIM kartou), hotspot WLAN, hlasové ovládání hovorovou řečí a rozsáhlé portfolio služeb Audi connect, sahající od dopravních informací online přes navigaci s Google Earth až po hybridní příjem rozhlasového vysílání. Zcela digitální panel sdružených přístrojů Audi virtual cockpit –  a na přání dodávaný průhledový displej – zobrazuje doporučenou rychlost jízdy, případně kolik času zbývá, než se na semaforu objeví zelená, pokud řidič již čeká na červeném semaforu. Systém tak přispívá k předvídavému, hospodárnému stylu jízdy a plynulosti dopravy.

Modernizované Audi Q7 dorazí na český trh na podzim letošního roku a ceny ještě nebyly stanoveny.

Sdílet článek:

Více na webu Audi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018