Na skok v modelech Jaguar s novými motory

6. 7. 2017

Redakce magazínu Žena v autě během jednoho dne vyzkoušela agilnost nových motorů pro rok 2018 v modelech Jaguar F-PACE, XF a XE. Ty se pyšní nižší spotřebou, vyšším výkonem a úspornými motory řady Ingenium. Jaké jsou naší jízdní dojmy?

JaguarMY18-FRA-20170606-131

Na úvod se sluší říci, že jízda v jakémkoli Jaguaru podnítí smysly a dostane se pod kůži snad každé řidičce. Je to tak trochu láska na první pohled i poslech. Vůbec není divné, když se žena na základě takového svezení začne zajímat více o technickou stránku věci. Běžné řidičky mi proto prominou a řidičky závodnice budou další odstavce jistě zajímat… .-)

Jaguar vylepšil model F-PACE (to je to jejich SUV.-)) a sportovní sedany XF (to je ten, který nabízí kufr o objemu 540 litrů) a XE (to je ten model, který vyšel z testu EuroNCAP jako nejbezpečnější velký rodinný vůz roku 2016). Všechny tři modely dostaly dva zcela nové čtyřválcové zážehové motory Ingenium a silný dieselový motor s výkonem 240 koní. Zážehové čtyřválce o objemu 2,0 litru s výkony 200 koní (k dispozici u XE a XF) a 250 koní zaručují nižší spotřebu a lepší dynamiku vozidla. Verze s motory o výkonu 200 koní jsou odlišeny označením 20t, zatímco verze s výkonem 250 koní poznáte podle označení 25t.

JaguarMY18-FRA-20170606-023

Řada vznětových motorů byla rozšířena o dvoulitrový čtyřválec Ingenium přeplňovaný dvěma turbodmychadly a s výkonem 240 koní a točivým momentem 500 Nm. Sportovní XE S dostal ještě 40 koní navíc a má zážehový šestiválcový motor s výkonem 380 koní. Ve sporťácích Jaguar XE a XF je nově navíc k dispozici technologie Configurable Dynamics, díky níž lze nastavit individuální řazení, odezvy plynu a řízení. Modely jezdí skvěle, jedinou vadou na kráse je to, že jízda je tak komfortní, že člověk těžko vnímá aktuální rychlost. Při pohledu na rychloměr jsem byla často překvapená. Inu, člověk se snadno nechá unést…

Vedle motorů disponují modely Jaguar F-PACE, XE a XF pro rok 2018 také vylepšenými ergonomickými opěrkami hlavy. Nově jsou také instalovány praktické a bezpečnostní funkce. Všechny tři modely nabízí například technologii Dual View, která řidiči a spolujezdci vpředu umožňuje sledovat na centrálním 10palcovém dotykovém displeji odlišný obsah multimediálního systému. Při specifikaci systému Touch Pro můžete využít inteligentní technologii InControl, která řidiči dovoluje sledovat pokyny navigace, zatímco spolujezdec na stejném displeji sleduje výstup z USB nebo TV.

Jaguar MY18_dual_view_option

Za zmínku stojí i nakládání a vykládání zavazadel, to nyní ještě více usnadňuje nová funkce ovládání víka kufru gestem. Tato užitečná funkce je k dispozici u vozů s bezklíčovým odemykáním a zadním parkovacím asistentem. Zákazníkům dovolí otevírat a zavírat dveře zavazadlového prostoru jednoduchým pohybem nohou pod spodní hranou nárazníku na kterékoli straně. Senzory detekují pohyb a spustí otevírání dveří zavazadlového prostoru, což umožňuje snadné uložení předmětů do zavazadlového prostoru, když máte plné ruce. Řidič poté může stejným způsobem víko zavazadlového prostoru zavřít. To je taková třešnička na závěr… .-) Vylepšené modely Jaguar F-PACE, XE a XF pro rok 2018 jsou prostě atraktivní každým coulem. Už se těšíme až je více otestujeme v rámci týdenní zápůjčky… Jistě vám pak odhalíme další detaily.

 

Sdílet článek:

Více na webu Jaguar

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018