PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Na slovíčko s Anetou Langerovou

24. 3. 2015

Aneta právě cestuje po celé republice u příležitosti vydání nové desky Na Radosti. Partnerem jejího turné je automobilka Volkswagen. S Anetou jsme se bavili nejen o hudbě, ale také o tom, jaká je řidička.

 

Co vás v životě naplňuje krom zpěvu?

Moje rodina. Narodila jsem se do rodiny, kterou bych neměnila, naplňuje mě, když s nimi můžu trávit čas a také pocit bezpečí, který mi dává.

Vaše nové album se jmenuje Na Radosti, což je zaniklá osada a také místo zahájení Vašeho turné. Čím Vás toto místo očarovalo a jak jste se k němu dostala?

Na Šumavu jezdím už několik let, jednou jsem si řekla, že vezmu s sebou Jakuba Zitka, producenta a spoluautora desky Na Radosti, že budeme mít klid na práci a potřebnou inspiraci. Shodou okolností jeho známý navrhl, že můžeme jet k němu na chatu, že je to krásné místo. A tak jsme se ocitli na Radosti. Místo, kde se zastavil čas a s ním i příběhy lidí, kteří zde žili. Poskytlo nám kulisy pro naše příběhy a také potřebný klid a ticho, které jsme potřebovali.

aneta_kapela

Kolik vlastních písniček jste už složila?

Asi to neumím takto spočítat. Nebylo jich mnoho, jsem velmi kritická a mnohé nepustím, takže toho mám hodně v šuplíku. Nicméně se snažím skládat písně už od mala, vždy mě bavilo vyjadřovat se hudbou a slovy, která do hudby patří a souzní s ní. Bavilo mě to natolik, že mě v osmi letech vyhodili z lidušky se slovy, že jsem šumař, protože jsem místo daných cvičení skládala vlastní písně a necvičila jsem to, co jsem měla.

Se kterým zpěvákem ( nejen z České republiky ) byste chtěla mít tu čest a zazpívat si s ním duet?

Vždy jsem měla touhu, zazpívat si s Martou Kubišovou, to se mi po čase splnilo. Ale teď žádný velký sen nemám, vnímám život tak, jak přichází, nebo se o to alespoň snažím a pak je život tak pestrý, že mám pocit, že se mi sny a touhy plní každý den.

aneta_koncert2

Nedávno byly zveřejněny nominace na Anděly 2015, kde jste velkou favoritkou. Jaký je Váš postoj k cenám a sledujete je?

Každého potěší, když je za svou práci oceněný, má zpětnou reakci a může se v mnohém posunout. Cen si velmi vážím. Ale nejlepší reakcí a oceněním, je pro mě plný sál lidí, kteří odcházejí po koncertě spokojení.

Co plánujete ve své pěvecké kariéře dál?

Teď si užívám turné k nové desce, zatím nemám prostor moc přemýšlet nad budoucností, věřím tomu, že na mě čeká další etapa a že ji objevím, až přijde čas. Jsem nyní plně oddaná přítomnosti, prožívám každý moment velmi intenzivně, tím i nasávám energii na další práci.

aneta_koncert

Partnerem pro Vaše turné se stal Volkswagen. Co Vás  VW Golf GTD nejvíce baví, čím si Vás získal?

Vždy jsem si přála jezdit Golfem. To auto patřilo a patří mezi mé oblíbence. Na cestách jsem neustále, jezdíme na koncerty a jsme prakticky stále v pohybu. V autě tedy trávím hodně času, je to můj druhý domov. Golf je praktický, docela malý, ale za to rychlý a bezpečný. Jízdu v něm si velmi užívám.

Jaký máte vztah k řízení – jste aktivní řidička nebo se necháte raději vozit?

Řídím velmi ráda. Pamatuji si, že jsem se nemohla dočkat, až budu mít řidičský průkaz. Velmi ráda poslouchám v autě hudbu, nebo si v něm zpívám. Je to v tu chvíli můj prostor, což je pro introverta ráj.

Využíváte všechny možnosti a vychytávky, které vám auto nabízí?

Asi nevyužívám úplně všechno, ale většinu ano. V novém Golfu je hlídání pruhů, kdyby nastal mikrospánek, také automatické varování, když je auto za vámi v tzv. slepém bodě a vy chcete předjíždět, nepustí vás. Tím se snižuje riziko případné nehody, to oceňuji asi nejvíc, bezpečnost.

Plánujete s golfem nějaký soukromý výlet, případně dovolenou? Prozradíte, kam plánujete jet, kam se ráda podíváte, kde to máte ráda?

Já jsem na výletě skoro pořád, spíš jsem někdy ráda, že může trávit chvíli doma. Ale nějaký větší výlet si s Golfem určitě dopřeju, až budeme mít po turné a bude na osobní výlety čas, zatím nevím kam, ale možná pojedu rovnou za nosem a uvidím, kam dojedu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme mnoho šťastných kilometrů.

 

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018