PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Náš test: Peugeot Traveller

1. 6. 2017

Máte velkou rodinu a každé přemisťování pro vás znamená logistický oříšek? V tom případě nabízím řešení: jmenuje se Peugeot Traveller. Menší autobus, elegantní a pohodlná dodávka z řady Family Allure pro osm osob. Tady jsou mé dojmy z týdenního užívání.

20170507_142351

Díváme se

Že dodávka zůstane vždycky jen dodávkou? Omyl. Peugeot Traveller rozhodně představuje svěží a elegantní výjimku. Zdánlivě k tomu nepotřeboval nic jiného než minimum křivek umístěných do bočních ploch, vtipně zasazené víko nádrže, do tří vrstev rozložený a díky tomu citlivě odlehčený design přední části s citlivě zapuštěnými světly – a bylo to hotové. Žádný z prstu vycucaný nápad, žádná schválnost – a přesto je na co se dívat a co pochválit – a to nejen z ženského pohledu. Vnější podobu Travellera ocenili vesměs všichni muži, kteří si ho přišli prohlédnout.

20170509_080308

Nasedáme

Většina z žen řidiček oceňuje vysoko umístěné sedadlo za volantem. Zaplatíte za něj pouze malou daň, kterou je nemožnost uložit cokoli do kapsy ve dveřích, kam se prostě bez jejich otevření nedostanete.  Přehled o dění před sebou a kolem sebe budete mít v Peugeotu Traveller luxusní – pokud ovšem nezapomenete vytažené roletky u bočních oken posádky. Na zadní okénko tolik spoléhat nebudete – opěrky hlavy výhled komplikují.

Prostor vozu, který pojme v našem případě až 8 cestujících, je přiměřeně velkorysý. Při plném obsazení budete ovšem muset počítat s velmi skrovným zavazadelníkem. Při menším obsazení to bude zřejmě jiná píseň. Traveller se stane příjemným a pohodlným společníkem na prázdninové cestě téměř kamkoli.  Ke komfortu řízení náleží řada dnes už standardních prvků (hlídání mrtvého úhlu, parkovací kamera kombinovaná se senzory), zato chybí navigace, což je kupodivu u vozu s tak příznačným názvem.

20170507_142323Jedeme

Peugeot Traveller nabízí několik vznětových motorizací, z nichž ta naše představovala ucházející průměr – dvoulitr 150 koní s šestistupňovou manuální převodovkou. Myslím, že jde o přijatelnou variantu pro toho, kdo s Travellerem hodlá podniknout delší cestu kamkoli. Řidička sice brzy zjistí, že nemá k dispozici žádného dynamického trhače asfaltu – ale pro to si jistě Peugeot Traveller nikdo nevybírá. Na cestách oceňujeme především spolehlivost a jízdní komfort, což jsou vlastnosti, které

tenhle rodinný miniautobus splňuje a pro které si ho také vybíráme. Auto není hlučné, motor ani francouzsky měkce vyladěný podvozek se při citlivé jízdě nijak negativně neprojevují. A vám cestovatelské zážitky nepokazí ani spotřeba, která se při rychlosti kolem 130 km na dálnici bude pohybovat na nějakých 8 litrech.

20170509_080435

Hotnotíme

Peugeot Traveller představuje vysoký standard, o kterém stojí za to přemýšlet každému, kdo kromě výkonné osobní dodávky požaduje i vyšší míru elegance. Ta exteriéru i interiéru Travellera rozhodně nechybí, což představuje silný argument pro. Zajímavá je i výbava ve stupni Allure (základní standard řady Family se jmenuje Active a je o něco skromnější). Allure přidává  k čelním airbagům, boční a okenní pro řidiče a spolujezdce, asistenta rozjezdu do kopce, Isofix pro druhou a třetí řadu, tempomat, dešťový a světelný senzor, upozornění na nutnost přestávky po dvou hodinách jízdy, centrální zamykání s dálkovým ovládáním, elektricky nastavitelná a vyhřívaná zrcátka, elektrická přední okna, automatickou dvouzónovou klimatizaci, přídavnou klimatizaci pro zadní cestující, rádio s MP3, Bluetooth, USB a osmi reproduktory, multifunkční volant, výškově stavitelné sedadlo řidiče, posuvné dveře na obou stranách, nárazníky, zrcátka a kliky v barvě karosérie, LED denní svícení, mlhovky nebo 17palcová ocelová kola s okrasnými kryty, zadní parkovací senzory, barevný head-up displej, elektricky sklopná a vyhřívaná zrcátka, přídavné topení Webasto, rádio Peugeot Connect se sedmipalcovou obrazovkou, USB, Bluetooth, Mirror Screen, Apple CarPlay a WiFi, multifunkční kožený volant, elektricky nastavitelná přední sedadla s masážní funkcí a vyhříváním, kožené čalounění, panoramatické střešní okno, bezklíčkový vstup (včetně bočních posuvných dveří) a startování, xenonové světlomety nebo 17palcová litá kola. Stačí? Mně rozhodně ano.

Peugeot Traveller patří k autům, která mne rozhodně zaujala. Cena, která v základu překračuje hranici 720 000 Kč odpovídá tomu, co dostanete.

 

 

 Více na webu Peugeot
Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018