Nejbezpečnější Isofix: autosedačka s i-SIZE

20. 6. 2018

Volba správné autosedačky patří k důležitým úkolům každé maminky – řidičky. Která autosedačka je ta nejbezpečnější? Od roku 2013 platí v Evropské unii mezinárodní norma i-Size (směrnice R129), která navazuje na stávající bezpečné ukotvení dětské autosedačky v autech pomocí systému Isofix. Směrnice zatím není povinná, některé automobilky jako například Mercedes-Benz již i-Size s Isofixem v autech nabízí. I-Size je lidově řečeno takovou vylepšenou nadstavbou Isofixu. Co i-Size přesně znamená?

I-Size nabízí větší bezpečnost než Isofix. Opěrná noha u autosedačky působí mnohem více stabilně v případě čelního nárazu, kdy minimalizuje pohyb a otáčení a snižuje sílu pohybu vpřed. Bezpečná instalace dětské autosedačky je dokončena použitím opěrné nohy zaručující optimální stabilitu.

Počítá se také to, že si s i-Size vystačíte s jednou dětskou autosedačkou (například Britax Roemer Dualfix i-Size) až do doby než dítě vyroste do 105 centimetrů výšky. Tahle autosedačka roste s dítětem. Speciální ocelová výplň v kolíbce eliminuje v případě bočního nárazu mnohem více energii nárazu a dítě lépe ochrání. S touto dětskou autosedačkou se také lépe manipuluje, neboť jde natočit přímo ke dveřím auta.

$_86

Jaká poloha dítěte je pro cestování autem nejbezpečnější? Jezděte s autosedačkou proti směru jízdy, jak nejdéle to jde! Minimálně však do 15 měsíců věku dítěte jezděte v autě s dítětem v autosedačce proti směru jízdy.

Náš tip: Sedačka Britax-Roemer DUALFIX i-SIZE je vybavena mnoha inovativními bezpečnostními funkcemi, jako je například optimalizovaná ochrana před bočním nárazem SICT inside, kterou dodává speciální ocelový prvek uvnitř sedačky. Díky systému Pivot Link ISOFIX je dítě dobře chráněno v případě jakéhokoliv nárazu, ať už zepředu, z boku nebo zezadu. Během prvních čtyř let svého života dítě povyroste o zhruba 52 cm. DUALFIX i-SIZE nabízí po celou tuto dobu konstantní úroveň pohodlí. Má 12 poloh pro naklonění po směru i proti směru jízdy, včetně ergonomicky rovné polohy pro ležící novorozence a zvětšený prostor pro odrostlejší děti.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018