Zdroj: archiv webu

Nejlepší barva u auta

3. 6. 2019

Jaká je nejnebezpečnější barva u auta? Australští výzkumní pracovníci z Monash University a web Nebourám.cz mají jasno. Nejnebezpečnější barvou je šedá, fialová a stříbrná. Oproti bílé barvě je riziko účasti na nehodě s těmito barvami o 10 % vyšší než při bílé barvě karoserie.

Šedá, fialová a stříbrná nejnebezpečnější

Dalšími méně bezpečnými barvami jsou: růžová, červená, černá, modrá a tmavě hnědá. Obecně se jedná o barvy, které jsou při Výzkumníci zkoumali na 750 tisíc nehod u aut v závislosti na jejich barvě.

Oranžáda, fialka a krémovka nejlepší

Nejbezpečnější je zbarvení oranžové, rovněž tak světle fialové, světle hnědé, krémové a žluté. S oranžovou barvou auta klesá riziko nehody oproti bílé o 11 procent, následují světle hnědá (- 7 %) a zlatá (- 2 %).

Pestré barvy u auta

Specialisté z jihokorejských Kunsan National University a Wonkwang University upozorňují, že pestré barvy jsou pro ostatní nejen lépe viditelné, ale příslušně zabarvená vozidla se ostatním zdají být blíže, než ve skutečnosti jsou. Týká se to především žluté, oranžové, jasně červené a světle modré. Barvy tlumené a tmavé, jako například tmavě modrá či zelená a černá, působí přesně opačně.

Zdroj: Nebourám.cz

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018