PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Nepodceňte přípravu auta na zimu

3. 12. 2017

Příprava vozidla na zimu neznamená pouze přezutí na zimní pneu, ale také péči o karoserii nebo podvozek. Pokud se péče podcení, vaše auto může zbytečně trpět vlivem nepříznivého a chladného počasí. 

Umytí a voskování
Zvýšená vlhkost během zimního období nahrává korozi. Té se dá efektivně bránit nanesením ochranného vosku na karoserii. Nejdříve je ale nutné vůz důkladně umýt a odstranit nečistoty. Před voskováním byste také měli opravit velké škrábance, které ani vosk nezacelí.

wash-a-car-1822415_1280

Antikorozní postřik podvozku
Nezapomeňte pečovat i o podvozek, který trpí více než lakované části karoserie. V zimních měsících podporuje korozi zejména silniční sůl. To platí nejen u starších ojetých aut, ale i u mladších modelů dva až tři roky starých.

auto-2861859_1280

Stěrače a ostřikovače
Zvláštní pozornost si zaslouží stěrače, které musí být během zimy v plné kondici. Pokud vykazují znatelnější známky opotřebení, rychle je vyměňte. Při nákupu nových stěračů se zaměřte na jejich správné rozměry a typ. Zimní směsi do ostřikovačů vybírejte mrazuvzdorné, dejte si přitom pozor na různé hranice odolnosti proti mrazu. Směsi s nanočásticemi lépe odpuzují vodu, nečistoty i oleje, zvyšují lesk nebo chrání před dalším znečištěním.

winter-791086_1280

Chladící kapalina
Právě teď by se měla doplnit případně vyměnit za novou s výdrží -30°C. Stará kapalina může při mrazech zamrzat a poškodit motor i s chladičem. Chladicí kapaliny laicky rozlišujeme podle barvy, ale pokud si nejste jistí, jaká kapalina má být použita právě ve vašem voze, nebojte se obrátit na vyškolený personál prodejny.

Brzdy a brzdová kapalina
Dalším důležitým komponentem jsou brzdy, jejichž význam se v zimním období násobí, proto zkontrolujte nejen jejich fungování, ale i hladinu brzdové kapaliny. Její kvalitu bohužel nezjistíte, ale obecně platí, že by neměla být starší než tři roky.

auto-repair-1954636_1280

Autobaterie
Právě autobaterie, která v mrazu rychle ztrácí svou kapacitu, vám může připravit horké chvilky přesně v okamžiku, kdy svůj automobil budete opravdu potřebovat. Autobaterie v zimě nízkými teplotami trpí. Pokud je vybitá, dokáže zamrznout už při několika málo stupních pod nulou (hrozí i její roztržení).

IMG_3863 retus

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018