Nová generace Audi A3 Sportback

9. 4. 2020

Nová verze prémiového hatchbacku Audi A3 Sportback přináší svěží design protkaný sportovními prvky, potěší ale také nadšence moderních technologií. Nabídka motorizací se má postupně rozrůstat, výrobce slibuje i elektrifikovaný pohon.

Nový model A3 Sportback má rozměry 4 340 x 1 820 milimetrů, výšku 1 430 milimetrů a rozvor 2 640 milimetrů. Objem zavazadlového prostoru bude 380 litrů, respektive 1 200 litrů. Zajímavou inovací exteriéru jsou digitální denní světla Matrix LED s originální grafikou, kterou tvoří  LED segmenty 3 × 5.  V interiéru nalezneme  novou volící páku převodovky, dekorační obklady z karbonu a hliníku, kliky dveří a přístrojový Black Panel.

V základu bude na palubě osazen 10,1palcový displej, který rozeznává psaní rukou a lze jej ovládat hlasem. Vyšší verze Plus nabídne displej s úhlopříčkou 12,3 palce. Za příplatek se dá objednat i head-up displej. Infotainment je třetí generace a má podle výrobce  až 10x vyšší výkon než předchozí verze. Zvládá všechny úkoly digitální konektivity, telefonování a on-line služby Audi connect. Navigace dokáže živě reagovat na vývoj dopravní situace, její prostředí obohacuje Google Earth a 3D modely evropských velkoměst. Body zájmu jsou doplněny o množství informací od fotografií až po otevírací hodiny.

Audi A3 Sportback

Audi počítá s použitím většiny moderních jízdních asistentů, některé v základu, jiné za příplatek. Z vyšších tříd Audi bude k dispozici adaptivní asistent, který zajišťuje automatické vedení vozidla v příčném a podélném směru, udržuje nastavenou rychlost a odstup, také udržuje vozidlo ve středu jízdního pruhu. Novinkou bude funkce Car-to-X, která dokáže pro nové Audi A3 Sportback najít volné parkovací místo nebo jezdit na „zelenou semaforovou vlnu“. K dispozici bude také Audi phone box, který bezdrátově připojí smartphone na vnější anténu a indukčně telefon nabije.

K dispozici bude na výběr ze tří motorizaci. Benzínový čtyřválec 1,5 TFSI s výkonem 110 kW, naftový čtyřválec 2,0 TDI s výkonem 85 kW nebo 110 kW. Poháněna bude přední náprava, převodovka bude volitelná 6- nebo 7-stupňová dvouspojková S tronic. Po uvedení do prodeje přijdou i další motorizace včetně těch elektrifikovaných.

Audi A3 Sportback 3

Předprodej Audi A3 Sportback začne v Evropě v březnu 2020, zákazníkům budou první kusy dodány v květnu. Při příležitosti uvedení na trh bude v nabídce také speciální edice A3 Sportback edition one. Identifikačním prvky speciální edice budou plastové díly na karoserii v matné platinově šedé, ztmavené Matrix LED světlomety nebo 18palcové disky kol.

Sdílet článek:

Více na webu Audi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018