PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Nové luxusní Audi A8

22. 11. 2017

Nejmodernější a nejluxusnější vlajková loď od Audi se začala prodávat na tuzemském trhu. Paleta motorů prozatím zahrnuje dva agregáty, v nabídce se objevila také speciální verze Long s prodlouženým rozvorem náprav.

Standardní výbava je pro oba motory a rozvory shodná a zahrnuje 12,3palcový digitální přístrojový štít, navigaci MMI, dvouzónovou klimatizaci, 18palcová kola, parkovací senzory, LED světlomety, automatické přepínání dálkových a potkávacích světel, dva USB porty pro nabíjení a datový přenos, kožená a vyhřívaná přední sedadla, audio systém s deseti reproduktory, ambientní osvětlení interiéru, tempomat, progresivní řízení, adaptivní pneumatický podvozek a mnoho dalšího.

Cockpit with MMI touch response

Dostupné agregáty jsou prozatím pouze dva, a na rozdíl od dosavadního označení přišlo Audi s novým značením. Původní označení naftového šestiválce 3.0 TDI je nově nahrazeno 50 TDI a benzínovou variantu šestiválce najdete v ceníku pod označením 55 TFSI. Oba agregáty jsou spárované výhradně s 8stupňovým automatem a síla jde na všechna kola prostřednictvím systému quattro se samosvorným diferenciálem.  Dvojici zmíněných motorů později doplní osmiválce o objemu 4.0 litru TDI a TFSI, šestilitrový 12válec W12, a chybět nebude plug-in hybrid e-tron.

Audi A8

Cena za 50 TDI (286 koní) startuje na částce 2,5 milionů korun, na šestiválcové benzinové turbo (340 koní) si připravte nejméně 2.56 milionu korun. Prodloužená verze je pak o 100–200 tisíc dražší v závislosti na motoru. Nové Audi A8 lze již objednávat.

Sdílet článek:

Více na webu Audi

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018