PŘIHLAS SE A SOUTĚŽ

Nové Subaru Impreza

30. 11. 2017

Milovnice značky Subaru pozor! Nová, zábavnější a bezpečnější Impreza je tady! Kompaktní hatchback s pohonem všech kol byl zkonstruován pro zvládání nejnáročnějšího počasí a všech druhů silnic. Pátá generace legendárního modelu Impreza automobilky Subaru zosobňuje dědictví této modelové řady v novém pojetí.

DSC_4704

Bezpečnost
Nová Impreza je vybavena novými bezpečnostními prvky – technologie jízdních asistentů EyeSight je součástí standardní výbavy. Systém EyeSight poskytuje mimořádně spolehlivou preventivní bezpečnost prostřednictvím funkcí, jako jsou předkolizní brzdění, adaptivní tempomat a hlídání jízdních pruhů Assist Traffic Lane. Impreza je nově vybavena hlídáním mrtvých úhlů zpětných zrcátek a asistenčními prvky při couvání. Tím zvyšuje celkovou úroveň preventivní bezpečnosti. Komunikační rozhraní mezi řidičem a vozem je zcela přirozené a intuitivní, takže řidič se může soustředit pouze na silnici před ním. Nová platforma má ve srovnání se současnými modely o 5 mm níže umístěné těžiště. Společně s výraznými úpravami tuhosti karoserie a evolucí systému zavěšení přináší níže položené těžiště vynikající chování vozu při vyhýbacích manévrech, srovnatelné s chováním vysokovýkonného sportovního vozu.

DSC_4798
Zábava
Jízdní výkony odpovídající dynamičtějšímu pojetí vozu. Na základě důkladné a přesné analýzy zpětné vazby od volantu a plynového pedálu, chování vozu, vibrací a hluku a dalších prvků, které řidič pociťuje, vykazuje naladění nového Subaru Impreza nezaměnitelně dynamický charakter, který značně překonává standardy své kategorie.
Nové pohonné jednotky jsou velmi agilní a ochotně reagují na sešlápnutí plynového pedálu. Vylepšená převodovka Lineartronic se vyznačuje rozšířeným rozpětím převodových poměrů, což přináší účinnější a plynulejší zrychlení, lepší jízdní výkony a nižší spotřebu paliva, protože dokáže motor lépe udržovat v nejefektivnějším spektru otáček.

DSC_4702
Sexy look zvenku i uvnitř
Design Subaru spočívá v širokém a nízkém postoji se sportovním vzezřením a výrazně trojrozměrně navrženými plochami. Hlavním prvkem vozu je šestiúhelníková maska chladiče, symbolizující Subaru identitu, stejně jako jestřábí přední světlomety. Přední část hraje roli startovacího bodu, z něhož automobil plynule přechází do zadní části. Dynamiku plochám karoserie propůjčuje bohatě tvarovaná linka, vedoucí od předního blatníku po dveřní panely se zadními boky, a ze spodní dolní části dveřních panelů dozadu energicky stoupající linka. Výrazně vytažené blatníky vyjadřují spolehlivost pohonu všech kol Subaru All-Wheel Drive.
Pro dojem elegance přechází palubní deska plynule do dveří. Nově tvarovaná sedadla poskytují posádce lepší podporu a opět překonávají zvyklosti svého segmentu. Ve středu přístrojové desky je umístěn 8″ palcový dotykový displej infotainmentu, který lze propojit s Apple CarPlayTM, Android AutoTM a dalšími zařízeními.

Nové Subaru Impreza (1.6i TREND ES Lineartronic 84 kW-114k) startuje na ceně 560 000 Kč.

Sdílet článek:

Více na webu Subaru

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018