Zdroj: fotobanka automobilky Dacia

Dacia Duster v novém

12. 1. 2018

Dacia Duster je tady v novém hávu a s lepšími vlastnostmi. Populární SUV startuje v modernizovaném designu již za cenu 259 900 Kč. Interiér přináší více komfortu a lepší ergonomii. Duster je vybavený novými asistenčními systémy řízení pro pohodlné pro každodenní použití, díky pohonu 4×4 si směle troufne i do terénu.

2017 - Essais Presse Nouveau Dacia DUSTER en Grèce
Zdroj: fotobanka automobilky Dacia

Dacia Duster je nyní krásnější

Nový Duster získal přepracovanou přední část, která více zdůrazňuje jeho osobitost a robustnost. Disponuje nabídkou 9 barev karoserie. Maska chladiče se rozšiřuje ke světlometům umístěným v rozích přídě, což vůz opticky rozšiřuje. Vůz dostal nový světelný podpis s LED světly pro denní svícení sestávajícími ze tří částí. Široké boky zádě propůjčují vozu sebevědomý postoj. Ještě lépe vypadá Duster zezadu. Pohledná světla jsou umístěna v úplných rozích karoserie. Širší outdoorové spoilery vpředu i vzadu vypovídají o dobrodružné povaze.

2017 - Nouveau Dacia DUSTER
Zdroj: fotobanka automobilky Dacia

Interiér působí kvalitněji a ergonomicky

Nová palubní deska vyniká velkorysými rozměry charakteristickými pro segment SUV. Displej multimediálního a navigačního systému Media Nav Evolution 3.0 je zabudovaný ve středové konzoli, umístěn výše než u předchozí generace a natočen směrem k řidiči. Nová středová konzole s ruční brzdou umístěnou mimo střed přináší praktické úložné prostory a ideálně umístěný ovladač pohonu 4×4. Přepracovaná sedadla, která více obepínají tělo, mají lepší boční vedení, což řidiči ocení v zatáčkách a  hustší pěnové výplně zajišťují delší životnost a lepší komfort. Tři zadní hlavové opěrky díky své konstrukci umožňují plné zasunutí a poskytují řidiči lepší výhled, když na sedadlech nesedí cestující.

2017 - Essais Presse Nouveau Dacia DUSTER en Grèce
Zdroj: fotobanka automobilky Dacia

Nová praktická výbava pro každodenní použití

Nový Duster nabízí propracovanější a kvalitnější interiér. Palubní deska má vylepšenou zrnitou texturu a matný povrch. Výplň dveřních panelů obsahuje robustnější kliky a loketní opěrky vypolstrované pěnovou hmotou s na dotyk příjemným potahem. V novém čalounění zdobeném prošíváním a využívajícím pletené techniky s 3D efektem se snoubí komfort s moderním stylem. Kratší řadicí páka je zdobená dekorací z leštěného chromu. Volant se může pochlubit velmi kvalitní a na dotyk příjemnou exkluzivní povrchovou úpravou Soft Feel. Nový Duster nabízí 27,2 l úložných prostorů rozmístěných po kabině, přičemž pod sedadlem spolujezdce je umístěna nová zásuvka o objemu 2,8 l. Objem zavazadlového prostoru je: 478 l ve verzi 4×2 a  467 l ve verzi 4×4. Se sklopenou lavicí může objem dosáhnout až 1 623 l.

2017 - Essais Presse Nouveau Dacia DUSTER en Grèce
Zdroj: fotobanka automobilky Dacia

Duster je nyní bezpečnější a vybavenější

Nový Duster stojí, jako to bylo u předchozí generace, na podvozku Nissan Qashqai. Nově je vybaven novým elektromechanickým posilovačem řízení, který při manévrování a zejména při pomalé jízdě při parkování snižuje ovládací sílu o 35 %. Duster je nyní lépe odhlučněn a má rychlejší odezvy řízení a lepší ovladatelnost ve městě i při vyšší rychlosti na křivolakých cestách. Řízení je vybaveno systémem, který přizpůsobuje práci posilovače rychlosti vozu, což zlepšuje směrovou stabilitu zejména na dálnici.

Kamerový systém Multiview (čtyři kamery: přední, zadní a dvě boční) poskytuje řidiči lepší přehled o okolí vozu. Tento systém je obzvláště užitečný při parkovacích manévrech. Spustí se automaticky při zařazení zpátečky. Při rychlém zařazení stupně vpřed pak kamera změní zorný úhel.

Asistent pro sjezd z kopce reguluje rychlost vozu při sjíždění prudkých svahů. Tento systém používá brzdy k zajištění vynikající stability.

Pro příznivce terénních jízd zobrazí 4×4 monitor kompas a úhel náklonu vozu.

Nový Duster je také vybaven hands-free kartou Dacia. Automaticky odemkne dveře, jakmile se řidič přiblíží k vozu, a při odchodu od vozu dveře uzamkne.Odemčení je signalizováno bliknutím výstražných světel a bočních směrových světel. Uzamčení je signalizováno dvěma bliknutími výstražných světel a bočních směrových světel a zvukovým signálem. Díky tlačítku start/stop nepotřebujete pro nastartování vozu vytahovat klíč.

Nová Dacia Duster startuje ve výbavě Access (1,6 SCe 84 kW/114 k) na ceně 259 900 Kč. Nejlevnější verze 4×4 stojí ve výbavě Essential (1,6 SCe 84 kW/114 k) 335 900 Kč.

 

Sdílet článek:

Více na webu Dacia

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018