Nový kombík Peugeot 508

3. 5. 2019

Nabídka kombíků střední třídy byla dlouhou dobu v oblasti designu průměrná. Peugeot 508 je čerstvým vánkem v tomto segmentu. Ne náhodou se dostal do nejužší nominace Auto roku 2019. Náš magazín nyní exkluzivně otestoval verzi SW, která je lákavou kombinací praktičnosti (objem kufru je 530 litrů), velmi slušných jízdních vlastností a špičkového užitného designu.

Peugeot 508 - 28_2

Peugeot 508 SW

Peugeot 508 – kombík se sexappealem

Nový Peugeot 508 SW se inspiroval trendy karoserií „shooting brake“. Bezrámové dveře, které jsou u běžného vozu kombi zcela jedinečným designovým prvkem, umožňují dynamizovat siluetu vozu, ale také nabídnout velké prosklené plochy. Sportovní esprit s nízkým těžištěm tohoto vozu vypadá snově. Přitom neztrácí nic na praktičnosti a prostornosti. Tento kombík se svým unikátním designem a francouzským šarmem se opravdu povedl. Peugeot 508 SW je ideální na dlouhé trasy ale i do města. Vůz je vybaven kabinou Peugeot i-Cockpit® nejnovější generace. Má malý poloměr otáčení, což mu usnadňuje pohyb v jakémkoli prostředí: od hustého městského provozu po dálnice. Peugeot 508 SW nabízí prémiový Hi-Fi audiosystém Focal s 10 reproduktory, který se stará o dokonalý zvukový zážitek.

Peugeot 508 - 99

Peugeot 508 SW

Spojení krásy a praktičnosti

Přístup do kufru usnadňuje praktické víko (s možností hands free otevírání). Jeho objem činí 530 litrů. Nerezový práh usnadňuje nakládání zavazadel. U verze výbavy GT jsou na jeho podlaze hliníkové kolejničky a síť pro zachycení nákladu umožňující účinné rozdělení zavazadlového prostoru. Díky jednoduchému sklopení druhé řady sedadel pomocí funkce Magic Flat se objem zavazadlového prostoru zvětší až na 1780 litrů.

Peugeot 508 - 90

Peugeot 508 SW

Agilní svezení s důrazem na pohodlí a komfort

Jen pár desítek ujetých kilometrů v novém Peugeotu 508 SW mě přesvědčilo o tom, že bude tento model velice pohodlným parťákem na cesty s rodinou. Snadno se řídí. Testovaná osmistupňová automatická převodovka pracuje na jedničku. Peugeot 508 SW krásně akceleruje, nechybí mu dynamika a přitom dokáže hýčkat svým měkkým podvozkem, který my ženy oceníme. Děti v něm budou během jízdy spát jako v bavlnce.

Peugeot 508 - 26

Peugeot 508 SW

Pomocníci pro všechny situace

Peugeot 508 SW je bezpečný prostorný kombík, ve kterém se například poprvé v tomto segmentu objevuje systém nočního vidění s infračervenou kamerou, umožňující rozpoznat osoby a zvířata před vozem ve tmě nebo v podmínkách s nízkou viditelností. Systém funguje na dálku až 200 metrů, tedy více než dosah potkávacích světel. Při jízdě v koloně potěší adaptivní tempomat s funkcí Stop/Go. Auto se díky němu automaticky rozjede, pokud bylo zastavení kratší než 3 vteřiny. Pokud bylo delší, stačí sešlápnout akcelerátor nebo stisknout ovladač pod volantem, a funkce se znovu zapne. K dispozici je od rychlosti 0 km/hod.

Peugeot 508 - 55

Peugeot 508 SW

Samozřejmostí v Peugeot 508 SW jsou také automatické LED světlomety s přisvěcováním do zatáček nebo systém udržování vozu v jízdním pruhu. V případě verze s automatem je k dispozici skvělý parkovací asistent Full Park Assist s funkcí Flankguard, kdy během parkování nebo vyjíždění z parkovacího místa tento systém automaticky ovládá řízení, zrychlení a brzdění. V nabídce motorů je poměrně velký výběr a dlužno podotknout, že se jedná o velmi úsporné motory. Nový Peugeot 508 SW je vybaven dvěma benzinovými motory PureTech (180 nebo 225 koní) a 4 naftovými motory BlueHDi (130 nebo 180 koní) nejnovější generace. Na český trh oficiálně přijde nový Peugeot 508 SW v červnu. Je na co se těšit!

Základní cenový rozdíl oproti modelu Peugeot 508 Fastback činí 35 000 Kč, u verze GT s ohledem na rozdíly ve výbavě celkem 45 000 Kč. Nový Peugeot 508 SW (PureTech 180k, 8stupňový automat, výbava Active) startuje na ceně 835 000 Kč.

 

Sdílet článek:

Více na webu Peugeot

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018