Nový Opel Corsa: Perfektní (nejen) pro ženy

16. 1. 2020

Opel pod křídly koncernu PSA chce s novou, v pořadí již šestou generací, oblíbeného modelu Corsa zazářit. A má k tomu všechny potřebné trumfy v rukávu. Zúčastnili jsme se oficiálního českého představení Opelu Corsa a jsme z něj nadšeni! Nová Corsa je totiž skvělým malým vozem.

_98A8600

Dieta Opelu Corsa prospěla

Ve srovnání s předchozí generací je nový model o celých 108 kg lehčí, což znamená úsporu hmotnosti asi 10 %. Nejlehčí verze nové Corsy se dokonce dostala pod hranici jedné tuny, protože bez řidiče váží vůz pouhých 980 kg. Délka nového vozu 4,06 m je přitom podobná, jako u předchozí generace. Samotný skelet vozu je asi o 40 kg lehčí, kompaktní tříválcové motory váží o 15 kg méně než čtyřválce z předchozí generace. Hliníková kapota motoru šetří 2,4 kg ve srovnání s rozměrově menší ocelovou kapotou minulého vozu. Sedačky se také podrobily dietě, jejich optimalizovaná konstrukce ušetřila dalších 10 kg hmotnosti.

_98A8410

Pokročilá výbava z vyšších modelů

V nové Corse nabízí Opel technologie, které jsem mohli doposud vidět jen u automobilů vyšších tříd. Opravdovým lákadlem jsou adaptivní neoslňující světlomety IntelliLux LED Matrix, které se vůbec poprvé objevují ve třídě malých vozů. Osm LED segmentů je kontrolováno čelní kamerou nejnovější generace s vysokým rozlišením, která přizpůsobuje světelný paprsek dopravní situaci a okolí.

2777546-3pmkx2r9uy-whr

Asistenční systémy, jako například čtení dopravních značek či adaptivní tempomat či senzory chráněné boky vozu, nabízejí značný bezpečnostní bonus. Posledně zmíněný systém varuje v situacích, kdy jsou boky vozu ohroženy nárazem do překážky (zdi, sloupky, atd.) při manévrech v rychlostech do 10 km/h.  Mezi další systémy patří senzory mrtvého úhlu a různé asistenty parkování (od parkovacího pilota až po 180° panoramatickou parkovací kameru na zádi). Systém udržování v jízdním pruhu se také v Corse objevuje vůbec poprvé.

2777537-w29812jyqp-whr

Opel Corsa také disponuje novou řadou multimediálních systémů, zahrnujících přístroje Multimedia Radio, Multimedia Navi se 7“ barevným dotykovým displejem a vrcholný Multimedia Navi Pro s 10“ barevným dotykovým displejem. Kromě toho Corsa nabízí za příplatek novou službu „Opel Connect“, která umožňuje přímé spojení s asistenční centrálou při poruše či nouzové volání v případě havárie atp.

Vyberte si: Sportovní Corsa GS Line, komfortní Corsa Elegance

Nad základní verzí Corsa jsou dostupné tři vyšší stupně výbavy. Corsa Edition, Corsa Elegance a Corsa GS Line. Sedačka spolujezdce nastavitelná v šesti směrech, loketní opěrka s odkládací schránkou, LED ECO světlomety a LED mlhovky umožňují ještě pohodlnější cestování v Corse Elegance. Chromované ozdobné prvky, vysoce kvalitní prošívání a další detaily dělají z Corsy Elegance obzvláště atraktivní variantu.

_98A8646

GS Line nabízí například sportovní sedačky, hliníkové sportovní pedály, černé polstrování stropu a červený dekor přístrojového štítu. Corsa GS Line je rozpoznatelná díky chromované koncovce výfuku a sportovními nárazníky. Sportovní režim dodává dynamičtější řízení a odezvu plynu. Další designové prvky zahrnují B sloupek v lesklé černé barvě a spoustu prvků personalizace. To zahrnuje i komplexní program kol a plně digitální přístrojový štít, kožené sedačky či lakování v kombinaci dvou barev.

_98A8396

Agilní a úsporné motory

Pod kapotou  lze najít úsporné zážehové a vznětové motory s výkonovým rozpětím od 55 kW (75 k) až po 96 kW (130 k). Jmenovitě se jedná o benzínové tříválce 1,2l (55 kW) a 1,2l Turbo (74 a 96 kW). Dieselový motor je zastoupen čtyřválcovou jednotkou 1,5l CDTI (75 kW). V nabídce převodovek je pěti- a šesti- stupňový manuál, vrcholem je pak osmistupňový automat. Spotřeba paliva dle NEDC: Město 5,5-3,7 l/100 km, mimo město 4,2-2,9 l/100 km, kombinovaná 4,7-3,2 l/100 km.

Nový Opel Corsa startuje na částce 289 990 Kč. Už se těšíme, až novou Corsu plně otestujeme v rámci redakčního testu.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018