Nový Renault Captur

27. 1. 2020

Na trh právě přichází druhá generace vozu Renault Captur. Model byl průkopníkem francouzského výrobce na poli městských crossoverů. Renault se u nového Capturu snažil vychytat jeho známé nedostatky. Novinka je výrazně dospělejší než první generace, v základu nabízí bohatou výbavu včetně multimediálního systému Easy Link.

Model Captur je po celém světě velice oblíbený. Renault ho dokázal prodat přes 1,5 milionu kusů. Na první pohled je jasné, že automobil zapadá do současného designového jazyka Renaultu. Přední části dominují světla a mřížka chladiče. Zajímavě působí i zadní část vozu. Mezigeneračně Captur narostl o 11 cm, na celkovou délku 4,29 metru. Rozvor narostl o 2 cm, na 2,63 metru. Na karoserii najdete plastové kryty blatníků a nárazníků. Kombinovat lze barvy karoserie a střechy. V nabídce bude 11 barev exteriéru a 4 kontrastní barvy střechy.

2019 - Nouveau Renault CAPTUR

V interiéru došlo k zvýšení kvality použitých materiálů a dílenského zpracování. Interiéru dominuje příplatkový 9,3palcový displej orientovaný na výšku. Displej zobrazuje multimediální systém Easy Link s navigací. Digitální přístrojový štít má rozměry od 7 palců do 10,2 palce.

Základním motorem pro druhou generaci modelu je benzinový tříválec o objemu 1,0 litru a výkonem 100 koní. Poháněná je pouze přední náprava. Výbavový stupeň Zen nabídne v základu například full LED světlomety, automatické nouzové brzdění, systém pro udržení vozidla v jízdním pruhu a tempomat. Captur navíc rozpoznává dopravní značky, světelné podmínky, má multimediální systém Easy Link a v případě nehody systém e-Call přivolá pomoc.

_DSC8420

Stejný tříválec tvoří základ i pro druhou výbavu Intense. Ve výbavě Intense mají diody i zadní světla. Součástí vyšší výbavy je digitální přístrojový štít s úhlopříčkou 7 palců. Startování probíhá bezklíčové, na palubě je automatická klimatizace a dešťový senzor. Při parkování pomohou zadní parkovací senzory.

Nejdražší příplatkovou výbavou je „Pack Bose Extra“, jehož součástí je multimediální a navigační systém s 9,3palcovou obrazovkou, prémiový audiosystém Bose s 9 reproduktory včetně subwooferu a 10palcový digitální přístrojový štít řidiče.

Kromě tříválcového benzinového motoru je v nabídce i 1,3litrový čtyřválec ve dvou výkonnostních verzích. Naftový 1,5litrový čtyřválec má výkon 115 koní. Od poloviny roku do nabídky přibude plug-in hybridní pohon. Jeho základ bude tvořit 1,6litrový benzínový agregát. Nabídka převodovou zahrnuje šestistupňový manuál a sedmistupňový automat.

Sdílet článek:

Více na webu Renault

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018