Nový SAAB 9-5 je tu!

14. 7. 2010

Od prvního představení vozu Saab 9-5 na autosalonu ve Frankfurtu neuplynulo ani deset měsíců a dlouho očekávaná novinka přichází do České republiky. Ačkoli bude vůz u českých prodejců od poloviny července, již od dnešního dne je možné jej objednávat.

Jedná se o zcela nový vůz, který přináší čerstvou alternativní volbu do kategorie sedanů vyšší střední třídy. Tento model oznamuje počátek nové éry automobilky, jehož čisté dynamické linky signalizují ryzost skandinávského designu, zatímco dramatické křivky skel jsou jasnou odezvou na leteckou historii značky Saab.

Nový Saab 9-5 se svým rozvorem 2.837 mm, šířkou 1.868 mm a celkovou délkou 5.008 mm řadí mezi největší vozy segmentu vyšší střední třídy. Cestujícím na předních i zadních sedadlech poskytuje velmi prostorný a komfortní interiér. Nový Saab 9-5 je sestaven z dílů, které byly vyvinuty ve Švédsku nebo pod přímým vedením švédských inženýrů, kde více jak 70% všech dílů je pro tento vůz unikátních.

Cena vozu ve verzi Linear se základní dieselovou motorizací 2.0TiD o výkonu 160k se šestistupňovou manuální převodovkou činí 899.000 Kč včetně DPH, pro verzi s benzínovým motorem 2.0T o výkonu 220k a šestistupňovou manuální převodovkou 999.000 Kč. Cena nejvýkonnější motorizace 2.8T XWD (300k) se šestistupňovou automatickou převodovou v nejvyšší verzi Aero činí 1.399.000 Kč. S uvedením modelového roku 2011 budou navíc k dispozici motorizace 1.6T 180k, jehož cena bude činit, stejně jako v případě naftové verze, 899.000 Kč. Dále budou uvedeny motorizace 2.0T BioPower v kombinaci s předním náhonem nebo XWD a 2.0TTiD 190k FWD s manuální převodovkou. Varianta s náhonem na všechna kola bude představena počátkem listopadu.

saab 9-5

Saab 9-5 nabízí široké spektrum moderních technických funkcí, jako je například informativní displej ve stylu leteckých přístrojů, Head Up Display, Smart Beam – inteligentní systém přizpůsobující tok světelných paprsků v závislosti na jízdním režimu, Saab DriveSense – umožňuje řidiči měnit charakteristiku podvozku, automatické převodovky a posilovače řízení v závislosti na jízdních režimech, bez klíčové odemykání a startování vozidla, třízónovou klimatizační soustavu, dynamický parkovací asistenční systém, pohon všech kol Saab XWD s elektronickým diferenciálem s variabilním rozdělením kroutícího momentu mezi kola zadní nápravy eLSD, apod.

Nový Saab 9-5 byl zkonstruován a vybaven tak, aby byl rovnocenným konkurentem dalších modelů v segmentu prémiových sedanů. Jedná se o technicky nejvyspělejší model, který kdy automobilka vyráběla. Z výrobních pásů bude sjíždět v domovském výrobním závodě ve švédském Trollhättanu.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018