Nový styling: Saab 9-3 Griffin

14. 3. 2011

Modelová řada Saab 9-3 Griffin se vyznačuje novým stylingem interiéru i vnějších tvarů v kombinaci s výkonnějšími a zároveň úspornějšími motory. Řada 9-3 Griffin nahrazuje doposud nabízené modely Sport Sedan, SportCombi, Canbriolet a 9-3X. Poznáte jí podle nových předních nárazníků, typickými předními světlomety ve tvaru „ledového bloku“ a označením Griffin na předních blatnících. V interiéru se můžete těšit na novou přístrojovou desku, nové čalounění a zpracování interiéru, které teď vypadají moderněji. V nabídce budou dvě specifikace – Griffin a Griffin Aero.

Svěží vzhled

Při pohledu zvenčí zjistíte, že řada Saab 9-3 Griffin převzala od nového sedanu řady 9-5 přední sdružené světlomety s efektem ledového bloku. Podobně jako v případu konceptu Aero X světla ve dne svítí nepřehlédnutelným modrozeleným odstínem. Nová přední maska má uprostřed novou lištu ve tvaru křídla, na které je stejně jako u modelu 9-5 umístěn nápis SAAB.

V nově tvarovaném předním nárazníku nechybí nový lichoběžníkový nasávací otvor s černým žebrováním v případě standardní výbavy a s efektní mřížkou v případě verze Aero. Přední mlhová světla jsou součástí standardní výbavy a na bočních stranách předního nárazníku navíc najdete emblém Griffin, který vznikl z původního heraldického znaku Saab.

V zadní části nahrazuje nápis SAAB původní označení na chromované liště a všechny verze Sport Sedan navíc dostanou zadní spoiler, který je umístěn na víku zavazadlového prostoru. Součástí standardní výbavy jsou nově kola z lehkých slitin o rozměru 16 palců. Vozy ve specifikaci Aero a s pohonem všech kol Saab XWD mají ve standardu kola o rozměru 17 palců. V nabídce samozřejmě nechybí ani nové provedení kol z lehkých slitin v rozměrech 17 a 18 palců.

V interiéru došlo na decentní změny. Přístrojovou desku, prostor kolem řadicí páky, dveře a přihrádku před spolujezdcem lemuje lišta imitující titan. V rámci příplatkové výbavy je možné objednat titanový obklad přístrojové desky. Ve výbavě Aero je titan nahrazen imitací karbonu, který se objevuje také na přístrojové desce. Novinkou příplatkové výbavy je ozdobná lišta z broušeného kovu, kterou je možné objednat jak pro standardní výbavu, tak pro verze Aero.

Standardní černo béžová sedadla z umělé kůže jsou nově doplněna o látkové klíny, zatímco pro výbavu Aero je vyhrazena nepravidelně žebrovaná kůže s kontrastním prošitím, kterou jste poprvé mohli vidět u konceptu Aero X.

Obě specifikace navíc na bočních stranách předních sedadel nabízí užitečný odkládací prostor, na kterém nechybí logo Griffin. V případě kabrioletu najdete na bocích unikátních sedadel pouze logo Griffin.

Sdílet článek:

Internetový magazín Žena v autě vydává vydavatelství Srdce Evropy s.r.o., Bořivojova 17, Praha 3, Tel. : +420 222 726 364 | Napište nám | Redakce | Cookies | Ochrana osobních údajů © 2018